Życie z rurką

Basia Sierakowska w programie

Nasza wolontariuszka Basia Sierakowska wystąpiła w programie telewizyjnym "Pytanie na śniadanie", gdzie opowiadała o życiu z chorobą wymagającą żywienia pozajelitowego. Zainteresowanym udostępniamy link do materiału video, wychodząc z założenia, że ta część jej zwierzeń popartych wieloletnim doświadczeniem może być budująca dla innych.

Wolontariusze OHD pobiegli w 39 PZU Maratonie Warszawskim

b_200_200_16777215_00_images_inne-wydarzenia_2017_39_Maraton_Warszawski_maratonczycy.jpg

24 września 2017 r. w niedzielę o godz. 9.00 wystartowało kilka tysięcy biegaczy biorących udział w 39. PZU Maratonie Warszawskim. Na liście startowej wśród maratończyków reprezentujących 57 państw byli również biegacze, którzy biegli dla konkretnej polskiej organizacji pozarządowej lub wspierali wybrany cel charytatywny.

Na trasie liczącej 42 km i 195 metrów ulicami Warszawy od startu na Placu Trzech Krzyży w Śródmieściu, przez ulice Mokotowa, Ursynowa, przez śródmiejski Park w Łazienkach, ulice Pragi, Żoliborza, Bielan do mety w śródmiejskim Parku Fontann byli obecni także maratończycy-wolontariusze związani z Ośrodkiem Hospicjum Domowe NZOZ Zgromadzenia Księży Marianów, Łukasz Ruszczyński, Mariusz Kańduła, Marek Jędraszczyk.

Swój trud przygotowań do maratonu i udziału w nim zadedykowali naszym chorym, ich rodzinom oraz zespołowi hospicyjnemu. Jeszcze przed startem podkreślali: „startując w maratonie chcemy powiedzieć, że jest sens walki i zmagania z chorobą oraz solidaryzujemy się z wszystkimi posługującymi w Ośrodku Hospicjum Domowe."

Bardzo dziękujemy maratończykom-wolontariuszom za ich wysiłek i wolontariackie wsparcie.

Serdecznie gratulujemy sportowych wyników z jakimi ukończyli tegoroczny 39. PZU Maraton Warszawski i trzymamy kciuki za kolejne starty.

Łukasz RUSZCZYŃSKI czas na mecie: 03:27:33

Mariusz KAŃDUŁA czas na mecie: 03:44:07