Koncert kolęd 4 lutego 2018

b_200_200_16777215_00_images_inne-wydarzenia_2018_koncert-2018-02-04.jpg

Młodzi ludzie są wspaniali, taka myśl przychodzi mi do głowy po wysłuchaniu koncertu, który z inicjatywy siostry Bożeny Brandenburg z bezhabitowego Zgromadzenia Córek Maryi Niepokalanej przygotowała młodzież z warszawskiego XLI Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela na rzecz Ośrodka Hospicjum Domowe.

W niedzielę, 4 LUTEGO 2018 w podziemiach kościoła Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Gdańskiej 6a, mieliśmy okazję usłyszeć i zobaczyć utalentowanych młodych ludzi.
Jako pierwszy wystąpił Pan Patryk Sztabiński, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina uznany muzyk, akordeonista, laureat prestiżowych nagród.
Następnie wystąpili:
Kacper Karpiński - keyboard,
Kajetan Knopp i Michał Czyczyło - gitara basowa i elektryczna,
Basia Siciarek i Hania Dudzińska - keyboard i skrzypce,
Sylwia Krzemińska - wokal,
Mikołaj Kałuża - kayboard,
Olga Rogala - recytatyw,
Tomasz Oskroba - keyboard,
Kalina Brejdygant - taniec,
Marta Pleń i Julka Cichowska - duet wokalny,
Monika Turek - wokal,
Aleksandra Pęksa - wokal.
Opiekę nad sprzętem technicznym sprawował Pan Marek Bzura.
Koncert prowadzili: Wiktor Sobiecki i Stanisław Solarewicz.

Z całego serca dziękujemy utalentowanym młodym Artystom, organizatorce koncertu siostrze Bożenie Brandenburg ZCMN, katechetce i ks. Michałowi Garbeckiemu MIC, katechecie oraz patronom honorowym koncertu, Pani Izabeli Muszyńskiej, dyrektorce LO im. Joachima Lelewela i ks. Marcinowi Jurakowi MIC, proboszczowi mariańskiej parafii Matki Bożej Królowej Polski na Marymoncie.

Serdeczne podziękowania przesyłamy także wszystkim osobom, dzięki których pracy, kreatywności, zaangażowaniu, twórczemu wysiłkowi m.in. przy pieczeniu ciast, potem ich sprzedaży w koncertowej kawiarence, przy czuwaniu nad techniczną stroną koncertu i przy wielu jeszcze innych aktywnościach związanych z koncertem, a nie wymienionym tutaj z imienia i z nazwiska :)

Tekst i zdjęcia: Magda Rakowska

Zdjęcia Rafała Kucharskiego: