Życie z rurką

Basia Sierakowska w programie

Nasza wolontariuszka Basia Sierakowska wystąpiła w programie telewizyjnym "Pytanie na śniadanie", gdzie opowiadała o życiu z chorobą wymagającą żywienia pozajelitowego. Zainteresowanym udostępniamy link do materiału video, wychodząc z założenia, że ta część jej zwierzeń popartych wieloletnim doświadczeniem może być budująca dla innych.

Zimowiska w Trzcielu 13-19 stycznia 2018

13 STYCZNIA 2018 dzieci osierocone wraz z opiekunami wyjechały po raz kolejny do Trzciela.

W tym malowniczym miasteczku nasza hospicyjna gromadka mieszka w domu rekolekcyjnym zwanym poniżej w relacji Hotelikiem. Każdego kolejnego dnia całą ekipą wyruszają na zwiedzanie najbardziej charakterystycznych atrakcji w miejscowościach sąsiadujących z Trzcielem. Poniżej przedstawiamy bezpośrednią fotorelację z miejsc, które są programie krajoznawczym tegorocznych zimowisk. Bardzo dziękujemy autorce, Marzenie Krzesińskiej, za umożliwienie tym co zostali w Warszawie, wirtualnego uczestnictwa w zimowiskach :)

Pierwszego dnia wyjazdu [13.01.2018] byliśmy w podroży, potem rozlokowanie, kolacja i cisza nocna.

Drugiego dnia [14.01.2018] śniadanie, Msza święta, wyjazd do Parowozowni Wolsztyn – zabytkowa parowozownia zlokalizowana w Wolsztynie w województwie wielkopolskim. Parowozownia jest ostatnim obiektem w Europie, gdzie parowozy wykorzystuje się do prowadzenia regularnych przewozów pasażerskich, potem Pływalnia w Wolsztynie. A wieczorem była nauka zumby.

Trzeciego dnia [15.01.2018] byliśmy w Wielkopolskim Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach i w Fala Parku w Wolsztynie, gdzie młodsi hasali w kulkach a starsi grali w kręgle.

Czwartego dnia [16.01.2018] zwiedzaliśmy Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego. Obecnie w skład kompleksu muzealno - parkowego w Międzyrzeczu wchodzą: zamek z XIV - XVI wieku - jest to jedyny królewski zamek piastowski na terenie województwa lubuskiego,siedziba dawnego starostwa - budynek ten pochodzi z początków XVIII w. obecnie mieści się w nim ekspozycja muzealna, w jego sąsiedztwie znajdują się dwa niewielkie ogrody w stylu francuskim, oficyna dworska z I połowy XVIII w., dom bramny - budynek odtworzony wzorowany na pierwotnym z XVIII w., budynek Karczmy Dworskiej z połowy XVIII w. Po muzeum czas rekreakcji spędziliśmy na Pływalni w Wolsztynie, a wieczorem były zabawy w Hoteliku.

Dzień piąty [17.01.2018] jak każdy zaczynamy Mszą świętą, potem śniadanie i wyjazd do Nadleśnictwa Bolewice. Po południu spacer po lesie. Wieczorem zajęcia w Hoteliku.

Dzień szósty [18.01.2018] dzień na miejscu. Spacer po lesie i przygotowanie do wyjazdu w piątek, 19.01.2018.

Ostatni dzień wyjazdu czyli 19.01.2018 zaczęliśmy jak zawsze Eucharystią. Po śniadaniu podsumowanie wyjazdu. Rozdanie dzieciom upominków ufundowanych przez firmę "E.Wedel". Podziękowania. I droga powrotna do domu."

Tekst i zdjęcia: Marzena Krzesińska