Firma Przyjazna Rodzicom

Organizacja Pożytku Publicznego Darmowy Program PIT
Kwestionariusz kandydata na wolontariusza

Wypełniony kwestionariusz należy odesłać na adres:

wolontariat@hospicjum-domowe.waw.pl

 

 

 

Koronka za konajacych

Darmowy Program PIT

1% zbieramy we współpracy z

PITax.pl Łatwe podatki

Poradnik opieki domowej dla Rodzin i Pacjentów

Laureat TOTUS 2012

Laureat Totus 2012

Były dyrektor i duszpasterz naszego hospicjum otrzymał w 2012 nagrodę TOTUS w kategorii „Promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza” „za wieloletnie czynne wypełnianie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II przez miłosierną, samarytańską służbę drugiemu człowiekowi”. Nagrodę wręczono 13 października podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Współpraca

Platforma Równych Szans

Współpraca medialna

 

Pomoc prawna

.

Serwis Prawo i Zdrowie

Vademecum Głównego Księgowego

Podziękowania

Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla Właściciela Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego "SAS" Andrzej Świderski za dostawy makaronu na rzecz naszego hospicjum, a tym samym najuboższych podopiecznych. Dziękujemy również Pani Krystynie Kondraciuk za zaangażowanie w realizację dostaw.

Pomagają nam

Miasta-sponsorzy

Aktualności

Zimowiska w Trzcielu 13-19 stycznia 2018

13 STYCZNIA 2018 dzieci osierocone wraz z opiekunami wyjechały po raz kolejny do Trzciela.

W tym malowniczym miasteczku nasza hospicyjna gromadka mieszka w domu rekolekcyjnym zwanym poniżej w relacji Hotelikiem. Każdego kolejnego dnia całą ekipą wyruszają na zwiedzanie najbardziej charakterystycznych atrakcji w miejscowościach sąsiadujących z Trzcielem. Poniżej przedstawiamy bezpośrednią fotorelację z miejsc, które są programie krajoznawczym tegorocznych zimowisk. Bardzo dziękujemy autorce, Marzenie Krzesińskiej, za umożliwienie tym co zostali w Warszawie, wirtualnego uczestnictwa w zimowiskach :)

 

Pierwszego dnia wyjazdu [13.01.2018] byliśmy w podroży, potem rozlokowanie, kolacja i cisza nocna.

Drugiego dnia [14.01.2018] śniadanie, Msza święta, wyjazd do Parowozowni Wolsztyn – zabytkowa parowozownia zlokalizowana w Wolsztynie w województwie wielkopolskim. Parowozownia jest ostatnim obiektem w Europie, gdzie parowozy wykorzystuje się do prowadzenia regularnych przewozów pasażerskich, potem Pływalnia w Wolsztynie. A wieczorem była nauka zumby.

Trzeciego dnia [15.01.2018] byliśmy w Wielkopolskim Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach i w Fala Parku w Wolsztynie, gdzie młodsi hasali w kulkach a starsi grali w kręgle.

Czwartego dnia [16.01.2018] zwiedzaliśmy Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego. Obecnie w skład kompleksu muzealno - parkowego w Międzyrzeczu wchodzą: zamek z XIV - XVI wieku - jest to jedyny królewski zamek piastowski na terenie województwa lubuskiego,siedziba dawnego starostwa - budynek ten pochodzi z początków XVIII w. obecnie mieści się w nim ekspozycja muzealna, w jego sąsiedztwie znajdują się dwa niewielkie ogrody w stylu francuskim, oficyna dworska z I połowy XVIII w., dom bramny - budynek odtworzony wzorowany na pierwotnym z XVIII w., budynek Karczmy Dworskiej z połowy XVIII w. Po muzeum czas rekreakcji spędziliśmy na Pływalni w Wolsztynie, a wieczorem były zabawy w Hoteliku.

Dzień piąty [17.01.2018] jak każdy zaczynamy Mszą świętą, potem śniadanie i wyjazd do Nadleśnictwa Bolewice. Po południu spacer po lesie. Wieczorem zajęcia w Hoteliku.

Dzień szósty [18.01.2018] dzień na miejscu. Spacer po lesie i przygotowanie do wyjazdu w piątek, 19.01.2018.

Ostatni dzień wyjazdu czyli 19.01.2018 zaczęliśmy jak zawsze Eucharystią. Po śniadaniu podsumowanie wyjazdu. Rozdanie dzieciom upominków ufundowanych przez firmę "E.Wedel". Podziękowania. I droga powrotna do domu."

Tekst i zdjęcia: Marzena Krzesińska

 

Udostępnij
BACK_TO_TOP_OF_PAGE