Życie z rurką

Basia Sierakowska w programie

Nasza wolontariuszka Basia Sierakowska wystąpiła w programie telewizyjnym "Pytanie na śniadanie", gdzie opowiadała o życiu z chorobą wymagającą żywienia pozajelitowego. Zainteresowanym udostępniamy link do materiału video, wychodząc z założenia, że ta część jej zwierzeń popartych wieloletnim doświadczeniem może być budująca dla innych.

Laureaci konkursu literackiego 2017-2018

20 MAJA 2018 w niedzielę w godz. 11.00 - 16.00 w gościnnych progach Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy przy ul. Podskarbińskiej 2 na zakończenie „Pól Nadziei" będziemy świętować XIV Charytatywny Hospicyjny Piknik Praski. Jednym z ważnych punktów programu będzie wręczenie nagród laureatom żonkilowego konkursu literackiego 2017/2018.

We wrześniu 2017 zaproponowaliśmy chętnym do wzięcia udziału w konkursie, aby spróbowali odpowiedzieć na pytanie zainspirowane zdaniem Alberta Camus: „W ludziach więcej rzeczy zasługuje na podziw niż na pogardę.” A Ty – jak myślisz? Zgadzasz się? Nie zgadzasz się? Uzasadnij."

Do 28 LUTEGO 2018 na konkurs wpłynęło 38 prac, spośród których jury konkursu wyłoniło następujących autorów prac wyróżnionych i laureatów:

Wyróżnienie:
Karolina Marczak, Szkoła Podstawowa nr 2 w Ząbkach, ul. Batorego 37,
Michalina Gusta, Szkoła Podstawowa nr 2 w Ząbkach, ul. Batorego 37,
Hanna Pisarska, Szkoła Podstawowa nr 8 im. 1 Warszawskiej Dywizji Piechoty w Legionowie, ul. Zegrzyńska 3,
Karolina Gąska, Szkoła Podstawowa nr 8 im. 1 Warszawskiej Dywizji Piechoty w Legionowie, ul. Zegrzyńska 3,
Marek Morawski, Szkoła Podstawowa nr 385 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Klimatyczna 1,
Zofia Kolator, Szkoła Podstawowa im. Por. Stanisława Lecha w Poświętnem
Sara Kaczmarczyk, Szkoła Podstawowa w Skawicy,

III Miejsce:
Gabriela Szerejko, Szkoła Podstawowa nr 8 im. 1 Warszawskiej Dywizji Piechoty w Legionowie, ul. Zegrzyńska 3,
Karolina Kazimierczak, Szkoła Podstawowa nr 8 im. 1 Warszawskiej Dywizji Piechoty  w Legionowie, ul. Zegrzyńska 3,

II Miejsce:
Anna Jarzębska, Szkoła Podstawowa nr 2 w Ząbkach, ul. Batorego 37,

I Miejsce:
Michalina Firysiuk, Szkoła Podstawowa nr 2 w Ząbkach, ul. Batorego 37.

Gratulujemy i serdecznie zapraszamy laureatów i autorów wyróżnionych prac wraz z Rodzicami i Nauczycielami do przybycia na plenerowy piknik w Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy przy ul. Podskarbińskiej 2

Dla  laureatów i autorów wyróżnionych prac przygotowaliśmy małe niespodzianki :)

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1639735796140704/