Relacja ze szkolenia ABC pomocy chorym - 8 października 2018 r.

b_200_200_16777215_00_images_inne-wydarzenia_2018_Certyfikat_abc_dla_mlodziezy_09-10-2018.jpg

9 PAŹDZIERNIKA 20118 odbyło się w naszym Ośrodku przy ul. Tykocińskiej szkolenie dla młodzieży „ABC pomocy chorym”.

Podczas 4 godzin kursu uczniowie dowiedzieli się jak wspierać bliskich chorych duchowo, psychicznie oraz poznali podstawy pielęgnacji. Warsztaty prowadzili ks. Paweł Śmierzchalski MIC, psycholog Danuta Sitarz oraz koordynator pielęgniarek Ewa Głodowska.

Po zajęciach uczniowie zwiedzali ośrodek i korzystając z pięknej pogody zostali ugoszczeni w ogródku, w którym jest nasze hospicyjne Pole Nadziei.

W szkoleniu uczestniczyło 58 uczniów z 6 warszawskich szkół:
Szkoła Podstawowa nr 246,
Szkoła Podstawowa nr 373,
Szkoła Podstawowa nr 378,
Szkoła Podstawowa nr 380,
Szkoła Podstawowa nr 114,
LXXVI Liceum Ogólnokształcącego
Gościliśmy też 18 uczniów z Zespołu Szkolno Przedszkolny im. Legionów Polskich 1914-1918 w Legionowie oraz z Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 3 w Siedlcach.

Każdy uczestnik otrzymał certyfikat.