Towarzyszka w żałobie

b_200_200_16777215_00_images_inne-wydarzenia_2019_towarzyszka-w-zalobie-2019-11.png

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną www.anjafranczak.com prowadzoną przez naszą wolontariuszkę.

Anja jest Towarzyszką w żałobie. To nowy zawód, jeszcze w Polsce nieznany, w Niemczech istnieje od ponad 20 lat:

„Towarzyszę ludziom w żałobie, często po stracie w wyjątkowo trudnych warunkach. Nie tylko wspieram swoich klientów przy przygotowaniu się do pogrzebu osoby bliskiej, ale mam też wiedzę psychologiczną na temat przebiegu żałoby. Więc najważniejsza część mojej pracy ma swoje miejsce dopiero w tygodniach, miesiącach, czasami latach po pogrzebie. Towarzysz w żałobie jest też łącznikiem między różnymi instytucjami – współpracuje m.in. ze szpitalami, hospicjami, parafiami i zakładami pogrzebowymi."