Życie z rurką

Basia Sierakowska w programie

Nasza wolontariuszka Basia Sierakowska wystąpiła w programie telewizyjnym "Pytanie na śniadanie", gdzie opowiadała o życiu z chorobą wymagającą żywienia pozajelitowego. Zainteresowanym udostępniamy link do materiału video, wychodząc z założenia, że ta część jej zwierzeń popartych wieloletnim doświadczeniem może być budująca dla innych.

Relacja ze spotkania grupy duchowego wolontariatu OHD 22 maja 2017 r.

22 maja 2017 w poniedziałek w kościele Matki Bożej z Lourdes przy ul. Wileńskiej 69 po raz pierwszy spotkała się na modlitwie grupa duchowego wolontariatu OHD.
Spotkanie to zapoczątkowało działanie nowej części wolontariatu, która przez modlitwę będzie wspierać działanie hospicjum, wypraszać potrzebne łaski i towarzyszyć zarówno chorym w ich chorobie, jak i członkom zespołu hospicyjnego w ich pracy.

Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią sprawowaną przez ks. Pawła Śmierzchalskiego MIC, dyrektora OHD. W dalszej części spotkania modliliśmy się modlitwa dziękczynną i uwielbienia, modlitwą spontaniczną, jak również śpiewając pieśni przy akompaniamencie gitary. Modlitwę tę poprowadził dr Tomasz Dzierżanowski, kierownik medyczny OHD.

Był też czas na rozmowę przy herbacie i pysznym torcie.
W przyszłości planujemy kolejne spotkania, na których będziemy modlić się i być razem.

Podczas tego pierwszego spotkania modliliśmy się także za hospicyjnego wolontariusza-maratończyka, Roberta Sadowskiego, który poprzez swój udział 29 maja 2017
w ekstremalnym górskim maratonie w Nepalu,chce zebrać pieniądze na kolonie dzieci osieroconych w Trzcielu.

Zapraszamy każdą chętną osobę do tej nowej formy wolontariatu w OHD.
Będziemy informować o kolejnych planowanych terminach spotkania.
Moderatorami modlitewnej części wolontariatu są wolontariusze OHD, Krysia Suchobokow i Robert Dziedzic.

Kontakt: <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.>, tel. 22/ 679 67 00, 22/ 679 68 85, 22 /679 68 48

Tekst: Anna Kurowicka
Zdjęcia: wolontariusze OHD