Aktualności

V Edycja koncertów "Praska Jesień w Świątyniach"

22 października 2017 r. w niedzielę, w godz. 16.00-17.00 w ramach piątej edycji koncertów „Praska Jesień w Świątyniach" i projektu „Warsaw Camerata a la carte!" rodziny pogrążone w żałobie oraz sympatycy Diecezjalnego Sanktuarium Chorych pw. Matki Bożej z Lourdes przy ul. Wileńskiej 69 wysłuchali koncertu muzyki poważnej zespołu „Warsaw Camerata" pod batutą Pawła Kos-Nowickiego.


Orkiestrę tworzą wybitni muzycy najważniejszych warszawskich instytucji muzycznych m.in.: Filharmonii Narodowej, Warszawskiej Opery Kameralnej, Polskiej Orkiestry Radiowej.

Warsaw Camerata wywodzi się z Nowej Orkiestry Kameralnej, która w latach 2000-2010 koncertowała w wielu znaczących salach koncertowych, w tym Filharmonii Narodowej, Teatrze Wielkim, studiu koncertowym Polskiego Radia. Orkiestrę prowadził m.in. Jerzy Maksymiuk, Christopher Hogwood oraz D. Vasiliew, zespół akompaniował znanym solistom: E. Kirkby, E. Connell.
Orkiestra jest gospodarzem warszawskich „Letnich Festiwali Nowego Miasta" organizowanych od 2008 roku, podczas których prezentowana jest zarówno znana jak i zapomniana muzyka polska.

Repertuar niedzielnego koncertu „Warsaw Camerata a la carte!" w kościele Matki Bożej z Lourdes składał się z utworów wyłonionych w drodze głosowania (internetowego i tradycyjnego) przez słuchaczy, którzy wybrali Serenadę na orkiestrę smyczkową C-dur Piotra Czajkowskiego (1840-1893) oraz 59 Symfonię A-dur "Ogień" Józefa Haydna (1732-1809).

W zaproszeniu na koncert orkiestra „Warsaw Camerata" takimi oto słowami zachęcała do wysłuchania Serenady Czajkowskiego „to dzieło, które wprost skrzy się pięknymi, zapadającymi w pamięć melodiami i bogatym brzmieniem instrumentów smyczkowych". O 59 Symfonii Józefa Haydna można przeczytać „ to utwór niezwykle żywiołowy, energetyczny z „ognistą" partią waltorni."

Piąta edycja wydarzenia „Praska Jesień w Świątyniach" jest współfinansowana przez Urząd Dzielnicy Praga-Północ m. st. Warszawy.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1448821111837707/

źródła:

http://www.warsawcamerata.pl/warsaw-camerata-pl/a-la-carte/
https://www.facebook.com/UrzadDzielnicyPragaPolnoc/posts/2051647071733891
https://www.facebook.com/warsawcamerata/

 

Udostępnij
BACK_TO_TOP_OF_PAGE