Szkolenie dla wolontariuszy 5 czerwca 2018 - relacja

05 czerwca 2018 odbyła się kolejna edycja szkolenia dla młodzieży „ABC pomocy chorym”. Szkolenie rozpoczęło się wykładem Dyrektora Ośrodka Hospicjum Domowe ks. Pawła Śmierzchalskiego MIC na temat: Ruchu hospicyjnego w Polsce, opieki duchowej nad chorymi. Następnie zajęcia z młodzieżą prowadziła Psycholog – Danuta Sitarz, która przybliżyła słuchaczom temat: Pomocy psychologicznej w chorobie nowotworowej. Na zakończenie szkolenia, Koordynator Pielęgniarek – Ewa Głodowska, zapoznała młodych wolontariuszy ze sprzętem medycznym oraz przeszkoliła ich z: Wybranych elementów pielęgnacji chorych.

W szkoleniu uczestniczyło 30 uczniów z 3 szkół:

• Szkoły Podstawowej nr 366 im. Jana Pawła II w Warszawie
  • Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 354 im. Adama Asnyka w Warszawie
  • XXXIII Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika w Warszawie

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali Certyfikaty ukończenia szkolenia.

Tekst: B.S.