Warsztaty teatralne dla młodzieży - 8 marca 2014

8 marca 2013 r. o godz. 12 odbyły się w Ośrodku Hospicjum Domowe przy ul. Tykocińskiej warsztaty teatralne, zorganizowane przez psycholog Marzenę Krzesińską. Warsztaty prowadziła Pani Wiktoria, która ma pod opieką jeszcze inne grupy. Zajęcia będą odbywały się cyklicznie, minimum raz w miesiącu. Na chwilę obecną przeznaczone są one dla młodzieży. W planie są jednak także warsztaty dla dzieci w innym terminie, ponieważ trudno w tego typu zajęciach pogodzić różnicę wieku.

Na pierwszych zajęciach ćwiczono właściwy oddech przeponowy, nie piersiowy, było też wiele ćwiczeń na koncentrację, w tym np. Lustro, które polega na połączeniu się w pary, ustawieniu naprzeciw siebie i malowaniu czegoś palcem w powietrzu, co druga osoba stojąca naprzeciwko powtarza w tym samym czasie na zasadzie lustrzanego odbicia. Inne zadania miały na celu ćwiczenie dykcji, były też gry integrujące.

Uczestnicy odgrywali zadane sceny, wykazując przy tym duże zaangażowanie. Jak widać na zamieszczonych zdjęciach młodzież wkładała w to wiele serca i zapału, sprawiając sobie nawzajem radość. Cieszymy się razem z nimi, widzimy bowiem, jak duże znaczenie terapeutyczne mają tego rodzaju zabawy. Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia.

 

 

 

Udostępnij
BACK_TO_TOP_OF_PAGE