Warszawa. Kamera. Akcja

https://www.facebook.com/pages/Warszawa-Kamera-Akcja/650836561678764?sk=timeline&app_data

"Warszawa. Kamera. Akcja!" to eksperymentalny projekt filmowy realizowany przez fundację Platforma Równych Szans przy współpracy z naszym Ośrodkiem Hospicjum Domowe w okresie jesienno-zimowym 2014.  Siedem grup dzieci w wieku 5-18 lat otrzyma kamery wideo i zadanie nakręcenia siedmiu różnych historii o Warszawie, jej mieszkańcach, ich marzeniach na bazie przygotowanego wcześniej scenariusza. Będą to filmy na pewno wyjątkowe, bo w całości stworzone przez dzieci.

Dzieci uzyskają wsparcie w formie szkoleń prowadzonych przez aktorów, reżyserów i scenarzystów.  Na warsztatach, pod czujnym okiem profesjonalistów, nauczą się m.in. jak obsługiwać kamerę, dobrać odpowiednie oświetlenie, zmontować poszczególne sceny oraz ścieżkę dźwiękową. Sami wcielą się w role reżyserów, aktorów, kamerzystów, operatorów technicznych i montażystów. Zdobytą wiedzę wykorzystają w praktyce. Całe przedsięwzięcie zakończy premierowy pokaz w jednym z warszawskich kin.

Celem projektu jest rozbudzenie w dzieciach i młodzieży pasji związanej z kinematografią.

 

Wszystkich, których zaciekawił projekt i chcieliby się w jakiś sposób zaangażować, merytorycznie lub materialnie (np. mogliby udostępnić kamery), serdecznie zapraszamy do kontaktu z organizatorem (kontakt).  

Jeśli chcesz dołączyć do grupy projektowej napisz  na grupie mailingowej: https://groups.google.com/d/forum/warszawa-kamera-akcja

Polub także fanpage na facebooku: https://www.facebook.com/pages/Warszawa-Kamera-Akcja/650836561678764?sk=timeline&app_data

Udostępnij
BACK_TO_TOP_OF_PAGE