Hospicyjny Piknik Praski - 18 maja 2014

Hospicjum Domowe w Warszawie, u. Tykocińska 27/35

Oraz Dom Kultury „Praga”

zapraszają 18 maja 2014r. w godz. 14:00 – 18:30

Do Parku Praskiego do muszli koncertowej ul. Ratuszowa (koło ZOO)

na Hospicyjny Piknik Praski

Program

• 14:00 Dziecięcy zespół „Fasolki”  www.fasolki.org.pl; Fasolki – dziecięcy zespół wokalno-taneczny z Warszawy, który powstał dla potrzeb Telewizji Polskiej w 1983 r., a działa i nagrywa do dzisiaj. Ich twórczość cieszy się dużą popularnością. Występowali regularnie w programach dziecięcych, takich jak: Fasola, Tik-Tak, Ciuchcia, teleferiach, Jedyneczka i Budzik.

Do najbardziej znanych piosenek zespołu należą Myj zęby, Mydło lubi zabawę, Domowa piosenka, Czuję głód, Zabiorę brata, A ja rosnę, Kropelka złotych marzeń, Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki i inne.

W ich repertuarze znajdują się utwory pisane przez: Ewę Chotomską, Andrzeja M. Grabowskiego, Krzysztofa Marca, Jarosława Kukulskiego, Adama Skorupkę, Wandę Chotomską, Teresę Niewiarowską i innych.

Z "Fasolek" wywodzi się kilkoro aktorów i piosenkarzy młodego pokolenia, m.in. Joanna Jabłczyńska, Monika Mrozowska, Aneta Zając, Robert Gołaszewski, Sebastian Cybulski, Arkadiusz Niezgoda, Jacek Wolszczak, Hanna Górecka.

Zespół "Fasolki" działa nadal - funkcjonuje przy Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie.

• 15:00 Słowo ks. Andrzeja Dziedziula i rozdanie dyplomów „Przyjaciel „Pól Nadziei”

• 15:05 – 15:20 Mistrz Europy Łukasz Matera  z zespołem Treblers w  tańcu  irlandzkim  (www.treblers.pl).  Treblers jest profesjonalnym zespołem tańca irlandzkiego, który powstał w 2012 roku. Tancerze znanych i cenionych zespołów Reelandii i Setanty, połączyli swoje siły, aby wspólnie stworzyć jedyny w swoim rodzaju spektakl taneczny do muzyki na żywo. Instruktor i tancerz  Łukasz Matera jest mistrzem Europy w tańcu irlandzkim, który jako jedyny dotarł na mistrzostwa świata

• 15:25-15:55 dziecięce zespoły taneczne z Wołomina Remix i „Szalone dziewczyny”.

Zespół Remix - to dziewczęta w wieku od 11 lat, które łączy pasja do tańca. Poprzez taniec wyrażają emocje, rozwijają i modelują swoje ciało, rozwijają warsztat. Dziewczęta tańczą układy i choreografie tańca nowoczesnego, disco dance, jazzu, oraz tańców latynoamerykańskich.

"Szalone Dziewczyny" - to dziewczęta od lat 6 do 10 zaczynające swoją przygodę z tańcem. Oprócz ćwiczeń rozciągających, na zajęciach wprowadzane są elementy akrobatyki, oraz tańców nowoczesnych.

• 16:00- 16:25 Sylwia Najah – śpiew -  aktorka teatru żydowskiego. Współpracuje z różnymi teatrami miedzi innymi Teatrem Królewskim w Wilanowie i Teatrem Ochoty (w ramach Projekt Teatr Warszawa). Grała w filmach i serialach m.in. u Marka Koterskiego, Teresy Kotlarczyk, J. Kidawy-Błońskiego, Izabelli Cywińskiej. Współpracuje także z Teatrem Polskiego Radia (m.in. Melanto w „Powrocie Odysa”).

• 16:30 – 16:40 pokaz tańca latin Michał Kulesza i Adrianna Łojszczyk – klasa S.

Adrianna Łojszczyk swoje życie związała z tańcem towarzyskim już w wieku 7 lat, jest tancerką klasy S, dwukrotną i aktualną Mistrzynią Polski federacji WDP w kategorii Latin Under 21.

Posiada uprawnienia Instruktora Sportowego. W swojej karierze tanecznej odnosi stale sukcesy.

• 16:40 – 16:50 „Kensei” zespół akrobatyczno-taneczny z Zielonki. www.kensei.pl

• 16:50 – 17:10 Mateusz Szemraj  z zespołem. Muzyk. Gra na różnego rodzaju instrumentach strunowych, głównie szarpanych, są to gitary; klasyczna, elektryczna, bezprogowa oraz instrumenty etniczne; oud, rubab, sarod, cymbały, ngoni. Współtworzy wiele grup i projektów muzycznych; Mosaik (z którym koncertował m.in. na festiwalach Ethno Port, Skrzyżowanie Kultur), Hanimal (koncerty m.in. na Męskim Graniu, Off Festival), Nisza, Naneli Lale, Sentido del Tango, Wielbłądy, ĆŚ. Współpracuje także z wieloma artystami związanymi ze sceną muzyki folkowej i etnicznej. Studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina [obecnie od 2008 Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina (UMFC)] w Warszawie.

• 17:10 wołomińska Kapela  podwórkowa  „Chłopaki z szemranej paki”

• 17:30- 18:00 TOMASZ MARTYŃSKI, SUNSET STRIP z duetem ETTEXOR. Tomasz Martyński – wokalista. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz wiedzy muzycznej ciekawie łączy różne style począwszy od lat 60 po największe hity współczesne. Od kilku lat szkoli śpiew i emisję głosu u Moniki Urlik. Ciężka praca oraz wytrwałość dały Tomkowi możliwość spełnienia się i rozwoj artystycznego. Duet Ettexor powstał wiosną 2010 roku. Skład tworzą: wokalistka Monika Kubasiewicz oraz kompozytor i założyciel Michał Kubus. Nazwa zespołu została zainspirowana miłością do duetu Roxette. Ettexor - to czytana od końca nazwa szwedzkiej legendy popu. Latem 2010r. duet własnym sumptem wydaje singiel zatytułowany "WNM", który trafia do rozgłośni radiowych. Utwór utrzymuje się w pierwszej dziesiątce list przebojów kilkunastu stacji radiowych w całym kraju. Pod koniec października 2010r. powstaje teledysk do singla wyprodukowany przez wytwórnię filmową "Filmestria". Na przełomie listopada i grudnia 2010r. "WNM" znalazł się w notowaniu "Polska Airplay Top 100" najchętniej granych utworów w rozgłośniach radiowych w Polsce. W styczniu 2011 Ettexor zostaje Artystą miesiąca serwisu NetFan.pl, później zwycięzcą plebiscytu SMSowa Lista Gwiazd.

• 18:00 Wołomińska Kapela  podwórkowa  „Chłopaki z szemranej paki”

Będą także różne atrakcje dla dzieci

Więcej o wykonawcach zob. prezentację na profilu wydarzenia na facebooku - bardzo dobrze i ciekawie przygotowane notki przez Elżbietę Rajczak https://www.facebook.com/events/1424160587834026/:)