Hospicyjny Piknik Praski 2016 - program

Hospicyjny Piknik Praski 2016

15 maja 2016 r. przy Muszli koncertowej w Parki Praskim odbędzie się coroczny, rodzinny  Hospicyjny Piknik Praski traktowany jako zakończenie akcji Pola Nadziei na dany rok, w tym wypadku 2015/2016 i uhonorowanie placówek oświatowych tytułem „Przyjaciela Pól Nadziei”.

Celem pikniku jest promowanie akcji „Pola Nadziei”, zapoznanie społeczności z pracą Ośrodka Hospicjum Domowe, pozyskanie  wsparcia finansowego dla OHD i podopiecznych, wreszcie uwrażliwianie młodego pokolenia na potrzeby innych i kształtowanie właściwych postaw prospołecznych.

Przewidziano  różne atrakcje dla dzieci i rodziców, w tym między innymi:

- fryzury,

- cudeńka z balonów, malowanie buziek,

- konkursy,

- pomiar ciśnienia i pomiar cukru we krwi,

- pokazy doświadczeń chemicznych,

- pokazy Straży Pożarnej z Zielonki,

W  programie artystycznym wystąpią:

14.00 - Zespół muzyczny z Prywatnego Gimnazjum nr 1 Ad Astra w Markach,

14.05 -  Dziecięcy zespół taneczny „Łał” z Domu Kultury Rembertów, którego mottem w codziennej pracy jest zdanie Marthy Graham "Taniec jest odzwierciedleniem naszego ciała; czasem zabawy, czasem bólu." Zespół powstał jako mała grupka dzieci bawiących się tańcem. Dziś ŁAŁ liczy około 50 osób i podzielony jest na kilka grup wiekowych. Obecnie to nie tylko zabawa, ale również ambicja i ciężka praca tancerzy. Efekty tej pracy będziemy mogli podziwiać już w niedzielę.

14.12 - Występ Anny Marii Stajkowskiej,  lat 5 z Przedszkola nr 65 „ Tarchominek”,

14.15 - Młodzieżowy rockowy zespół muzyczny „Balbina” z XIII LO im. Lisa Kuli w Warszawie,

14.45- Zespół akrobatyczno-taneczny KENSEI z Zielonki. Klub Sportowy KENSEI od kilku lat uświetnia swoimi akrobatycznymi pokazami kolejne edycje Hospicyjnego Pikniku Praskiego. Bardzo serdecznie dziękujemy KENSEI i jego trenerowi, Panu Robertowi Kruzy również za tegoroczną obecność KENSEI na Hospicyjnym Pikniku i z radością czekamy już na zapowiedzianego słynnego Kota oraz Wiggry.

15.00- Thomas Martin, od lat okazuje OHD swoją sympatię i życzliwość. Zawsze można liczyć na udział Tomka w hospicyjnych wydarzeniach.

15.15- Ze Szkoły Podstawowej nr 355 wystąpi zespół wokalny - klasa 2e oraz dzieci z zespołu Lilie, Róże i Stokrotki ze Szkoły Tanecznej Free Your Mind Żanety Augustin

15.30 - Wręczenie Tytułu” Przyjaciel Pól Nadziei” i rozstrzygnięcie konkursu literackiego dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych,

15.45 - Zespół „Fasolki”, prowadzony przez Ciotkę Klotkę - Ewę Chotomską. W programie, oprócz największych hitów, kilka najnowszych piosenek z płyty "Fasolki na lato".

16.30 - Zespół tańca hawajskiego „MOC ALOHA”,

16.40 - Pokaz pierwszej pomocy klasy ratowniczej z LXXII LO im. gen. J. Jasińskiego,

17.00 - Zespół tańca hawajskiego  „MOC ALOHA”,

17.10- Zespół tańca cygańskiego.

17.15 - Akademia Tańca LOFF - powstała z inicjatywy Magdaleny Krasowskiej, dla której taniec jest życiową pasją. Celem nadrzędnym Akademii jest rozwijanie umiejętności tanecznych, poprawy kondycji fizycznej oraz przedstawienie Tańca jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Podczas trwania Hospicyjnego Pikniku Praskiego nastąpi uroczyste nadanie placówkom oświatowy tytułu „ Przyjaciel Pól Nadziei oraz rozstrzygnięcie konkursu literackiego z wręczeniem dyplomów.