Hospicyjny Piknik Praski 2016 za nami

Kwesta wolontariuszy ze Szkoły Podstawoej nr 52 - fot. Katarzyna Frymark

W dniu 15 maja 2016 r. w Parku Praskim w Warszawie odbył się coroczny, rodzinny Hospicyjny Piknik Praski, którego organizatorem był Ośrodek Hospicjum Domowe NZOZ Zgromadzenia Księży Marianów. Celem pikniku było promowanie międzynarodowej hospicyjnej kampanii „Pola Nadziei”, zapoznanie społeczności warszawskiej z pracą Ośrodka Hospicjum Domowe, pozyskanie wsparcia finansowego dla hospicjum, a także uwrażliwianie młodego pokolenia na potrzeby chorych.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu szkół, zespołów szkolnych i innych, w tym także profesjonalnych wykonawców, coroczna impreza udała się i tym razem, sprawiając wiele radości uczestnikom i licznie zgromadzonej publiczności.

W trakcie pikniku zostały też wręczone nagrody laureatom Konkursu Literackiego, który corocznie organizowany jest przez Ośrodek Hospicjum Domowe i ma na celu min. uwrażliwianie młodych ludzi na drugiego człowieka. Temat konkursu brzmiał: „Mój tydzień lepszego życia – co ja mogę zrobić, aby świat był lepszy”.

Podczas pikniku ks. Paweł Śmierzchalski MIC – dyrektor Ośrodka Hospicjum Domowe wręczył dyplomy „Przyjaciela Pól Nadziei” czterem placówkom oświatowym, które swoimi działaniami ogromnie wsparły działalność hospicjum Księży Marianów.

W tegorocznej edycji „Pól Nadziei” tytuł „Przyjaciela Pól Nadziei” otrzymały placówki: Szkoła Podstawowa nr 7 im. VII Obwodu „Obroża” AK, Legionowo, Przedszkole nr 407, Warszawa, Miejskie Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Zielonka, Przedszkole nr 125 „Pod Złotym Promykiem”, Warszawa.

Oprócz dyplomów, wyróżnione placówki otrzymały nagrody książkowe, które zostały ufundowane przez Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC.

Zdjęcia autorstwa Piotra Skibińskiego:

Zdjęcia autorstwa Barbary Sierakowskiej:

Zdjęcia autorstwa Olgi Cichej: