Zapraszamy na Charytatywny Hospicyjny Piknik Praski 21 maja 2017 r.

W niedzielne popołudnie, 21 maja 2017 zapraszamy do muszli koncertowej w Parku Skaryszewskim, gdzie odbędzie się już XIII Charytatywny Hospicyjny Piknik Praski. Wierzymy, że to będzie dla nas i dla widzów szczęśliwa „trzynastka".


Nasz Hospicyjny Piknik Praski ma długą tradycję, do której, co roku dokładany jest nowy element. W swojej historii tylko raz został odwołany z powodu zagrożenia powodziowego. Czy ktoś pamięta kiedy to było?
W Parku Skaryszewskim gościliśmy z Piknikiem już kilka razy w początkowych edycjach naszego cyklicznego i plenerowego wydarzenia.

Od ubiegłego roku podczas tej kolorowej i różnorodnej fiesty wręczane są nagrody i wyróżnienia zwycięzcom żonkilowego konkursu literackiego.

Na program Pikniku składają się występy znanych i lubianych artystów, dzieci i młodzieży, grup tanecznych i akrobatycznych, pokazy udzielania pierwszej pomocy, malowanie twarzy dzieciom, a i bywało, że były i profesjonalne makijaże dla Mam, pokazy sprzętu strażackiego, gry i zabawy z chustą Klanzy i wiele jeszcze innych atrakcji. Zanim bieganie stało się trendy w pierwszych edycjach Pikniku były także organizowane biegi.

Stałym punktem programu jest obecność na Pikniku wolontariuszy szkolnych i kwesta na rzecz Ośrodka Hospicjum Domowe NZOZ Zgromadzenia Księży Marianów. Wolontariusze z zaprzyjaźnionych szkół są spacerują po parkowych alejkach i zachęcają spotkane osoby do wrzucenia datku do oznakowanych puszek. Wolontariusze także sprzedają ciasta i ciasteczka domowego wypieku swoich Mam, za co wszystkim Mamom serdecznie dziękujemy. Wolontariusze sprzedają też książki w naszej mobilnej księgarence, a w kawiarence pod gołym niebem serwują herbatę, kawę i bez względu na pogodę zawsze są uśmiechnięci.

PROGRAM

14.30 Młodzieżowy rockowy zespół muzyczny „BALBINA” z warszawskiego XIII LO im. Lisa Kuli

14.45 Zespół akrobatyczno-taneczny „KENSEI" z Zielonki

15.00 Cygański duet „ Maja i Ula" z grupy tanecznej „MIRO IŁO”

15.15 Zespół Perperuna Project w tańcu w stylu American Tribal Style®

15.30 Wręczenie tytułu „Przyjaciel Pól Nadziei” i rozstrzygnięcie żonkilowego konkursu literackiego

16.00 Dziecięcy zespół taneczno-wokalny „FASOLKI"

16.30 Zespół „MOC ALOHA" w tańcu hawajskim

16.45 Zespół Taneczny „FREE YOUR MIN" z warszawskiej SP nr 355

W programie przewidziano wiele atrakcji dla dzieci i rodziców między i innymi:

- pyszne ciasta i wypieki za symboliczną złotówkę,
- fryzury,
- cudeńka z balonów, malowanie buziek,
- konkursy z nagrodami < UWAGA !!! wszyscy nagrodzeni !!!>
- pokazy doświadczeń chemicznych,
- aukcje,
- niespodzianki

Udostępnij
BACK_TO_TOP_OF_PAGE