XIII Hospicyjny Piknik Praski 21.05.2017

21 maja 2017 roku miło nam było Państwa gościć na naszym Charytatywnym Hospicyjnym Pikniku Praskim, który po raz pierwszy odbył się w Muszli Koncertowej Parku Skaryszewskiego. Jak co roku, celem pikniku było promowanie wśród młodzieży międzynarodowej akcji „Pola Nadziei” oraz zbiórka środków pieniężnych, niezbędnych do sprawowania opieki nad chorymi, będącymi w terminalnej fazie choroby nowotworowej.

XIII Hospicyjny Piknik Praski rozpoczął się występem zespołu z Prywatnego Gimnazjum nr 1 i Prywatnej Szkoły Podstawowej AD ASTRA w Markach. Następnie swoje talenty prezentowały: młodzieżowy rockowy zespół muzyczny „Balbina” z XIII LO im. Lisa Kuli w Warszawie, zespół tańca „American Trible Styl” oraz zespół „Kensei” z Zielonki.
O godzinie 15:30 nastąpiło długo oczekiwane rozstrzygnięcie Konkursu Literackiego dla młodzieży. W tym roku zaproponowaliśmy uczestnikom, aby spróbowali napisać „Fantastyczną opowieść o niezwyczajnej Wigilii Bożego Narodzenia…”. Spośród prac, które napłynęły, 24 laureatom konkursu wręczono nagrody i dyplomy.
Podczas pikniku, uhonorowano  13 placówek edukacyjnych tytułem „Przyjaciela Pól Nadziei”. Każda placówka musiała wykazać się szerzeniem idei hospicyjnej i chęcią pomocy osobom starszym, chorym i cierpiącym. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody i dyplomy.
Na zakończenie Charytatywnego Hospicyjnego Pikniku Praskiego wystąpiły dwa zespoły. Pierwszym z nich był zespół „FASOLKI”, który nieprzerwanie od 33 lat koncertuje, nagrywa kolejne płyty, gości na ekranach telewizorów, a jego utwory – hity, nucą zarówno najmłodsi jak i ich rodzice. Drugim zespołem, był zespół tańca hawajskiego „Moc Aloha”. Tańczące Panie przeniosły nas w klimat i kulturę Archipelagu Wysp Hawaje, a także pozwoliły dostrzec piękno egzotycznego tańca, tak odmiennego od tańców charakterystycznych dla naszej kultury.
Dzięki wielkiemu zaangażowaniu szkół, wolontariuszy, a także profesjonalnych wykonawców, coroczna impreza udała się i tym razem, sprawiając wiele radości uczestnikom i licznie zgromadzonej publiczności.

Poniżej krótka galeria zdjęć. Pełną galerię można obejrzeć na naszej stronie facebookowe tutaj.