Bryła Wolontariacka - Park Bródnowski 27 maja 2012

27 MAJA 2012 na Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Artystyczny Targówek” w Parku Bródnowskim w ramach dni Targówka odbyła się hospicyjna akcja p.t. Bryła Wolontariacka. W akcji wzięło udział kilkunastu wolontariuszy hospicyjnych, a jej koordynatorką była Danuta Sarnowska-Borkowska (wolontariuszka od trzech lat).

W parku została ustawiona kartonowa bryła, którą przechodnie ozdabiali wymyślonymi przez siebie hasłami dotyczącymi wolontariatu. Zainteresowanie akcją było duże, odbiór społeczny bardzo dobry. Nagrodami w konkursie były słodycze, które zakupiło dla nas Warszawskie Centrum Wolontariatu. Uczestnicy otrzymywali medale-plakietki.

Wiele osób chciało uzyskać szczegółowe informacje na temat wolontariatu hospicyjnego. Bardzo ważną rzeczą stał się fakt, że to wolontariusze przeprowadzili akcję. Mówili, co im daje wolontariat, dlaczego sami pomagają, a więc świadczyli o wielkiej wartości wolontariatu. Autentyczny przekaz płynący z głębi serca spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Było wiele wzruszeń i radości.

Reportaż filmowy przygotował Marcin Jaworski (Jawormix) - http://www.youtube.com/watch?v=FA_zEbSLe8w, materiał zdjęciowy (poniżej) - Mateusz Borkowski (FotoMateo). Panowie zrobili to nieodpłatnie w ramach wolontariatu.