Święto Saskiej Kępy 2014

Reprezentacja Hospicjum na Święcie Saskiej Kępy

24 maja 2014 r. tuż po godz. 14 z ronda Waszyngtona ul. Francuską wyruszyła parada, która rozpoczęła święto Saskiej Kępy. Na początku szła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. W paradzie przejechało także kilkudziesięciu motocyklistów. Potem wspólnie odśpiewano hymn Święta Saskiej Kępy czyli „Małgośkę”. Podczas całej imprezy można było posłuchać koncertów (m.in. Jerzego Grunwalda i zespołu jazzowego Dixie Warsaw Jazzman czy recitalu piosenki francuskiej), obejrzeć pokazy taneczne i wiele wystaw zorganizowanych w kawiarniach i galeriach.

 

Tradycyjnie nie zabrakło także reprezentacji Ośrodka Hospicjum Domowe w osobach Mirosławy Terleckiej i Ewy Głodowskiej w asyście młodzieży z Gimnazjum im. B. Prusa w Warszawie oraz z Gimnazjum nr 18 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. I. J. Paderewskiego.

Wolontariusze z puszkami wyposażeni w ważne legitymacje wydane na podstawie zezwolenia Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, kwestowali na rzecz Ośrodka, wręczając znaczki żonkilowego Pola Nadziei jak na załączonym emblemacie.

 

Udostępnij
BACK_TO_TOP_OF_PAGE