Charytatywny Koncert Kolęd - 16 stycznia 2016

Charytatywny Koncert Kolęd - plakat

Serdecznie zapraszamy w sobotę, 16 STYCZNIA 2016 roku o godzinie 16.00 do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek wraz z Kolędnikami o anielskich głosach w kościele Matki Bożej z Lourdes przy ul. Wileńskiej 69 w Warszawie!

 

Podczas koncertu zapraszamy do udziału w kweście na rzecz Ośrodka Hospicjum Domowe z serca i wedle możliwości.

Udział w śpiewaniu kolęd i pastorałek potwierdzili następujący artyści:

 

Ewa Uryga

 

Małgorzta Markiewicz

 

Marcin Styczeń

 

Thomas Martin

 

Dziecięcy zespół FASOLKI

 

Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego

 

Projekt PROSCENIUM

 

Poniżej trochę informacji o zaproszonych wykonawcach:

 

 

Ewa UrygaEwa Uryga - absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Wykonawczyni wielu rodzajów muzyki (jazz, soul, gospel), brała udział w licznych Oratoriach, Nieszporach i innych przedsięwzięciach muzycznych, także w musicalach – „Zorba” i „Chicago”, gdzie zagrała główną rolę Velmy Kally.

Współpracowała przy nagraniach płytowych ze Zbigniewem Wodeckim, Anną Marią Jopek, Natalią Kukulską, Mieczysławem Szcześniakiem, a także z zagranicznymi artystami, m.in. z amerykańskim chórem gospelowym „The Jakson Singers".

Jest laureatką wielu polskich i zagranicznych festiwali, koncertuje z różnymi orkiestrami symfonicznymi i Big-bandami.

Nagrała 7 autorskich płyt, w tym dwie w Nowym Yorku z bardzo znanym pianistą jazzowym Markiem Soskinem.

Ostatnią autorską płytę „Jedno spojrzenie" (o tematyce miłosnej) nagrała z Zabrzańską Orkiestrą Symfoniczną z udziałem znakomitych gości: Zbigniewa Wodeckiego, Janusza Szroma, Andrzeja Lamperta i świetnego saksofonisty jazzowego - Henryka Miśkiewicza.

Niedawno rozpoczęła współpracę zeamerykańskim artystą - Brianem Fentressem, twórcą zespołu gospelowego „Regeneration", a obecnie pracuje nad projektem międzynarodowym polsko-amerykańskim.

 

Oficjalna strona artystki: www.ewauryga.com

 

 

Małgorzata MarkiewiczMałgorzta Markiewicz - wokalistka, flecistka jazzowa. Ma na swoim koncie m.in. diamentową płytę za album „Psałterz wrześniowy” Piotra Rubika i Zbigniewa Książka, który promowała w duecie z Januszem Radkiem piosenką „Psalm dla Ciebie”, udział w prestiżowych koncertach w kraju i za granicą (Stany Zjednoczone, Niemcy, Francja, Włochy) oraz nagrody na największych polskich imprezach muzycznych, takich jak Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu czy Sopocie.

Swoją karierę muzyczną zaczęła mając zaledwie 13 lat, wykonując piosenkę Violetty Villas „List do matki” w telewizyjnym programie „Szansa na sukces”. Zwyciężyła w finale tego programu i jako najmłodsza uczestniczka w historii wystąpiła w koncercie Debiutów Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zdobyła nagrodę radiowej Jedynki. Od tego momentu została podopieczną Polskiego Radia.

Współpracowała z takimi artystami jak: Adam Sztaba, Andrzej Jagodziński, Henryk Miśkiewicz, Cezary Konrad, Grzech Piotrowski, Robert Majewski, Jerzy Małek, Zbigniew Górny. Obecnie artystka pracuje nad autorską płytą.

 

Oficjalna strona artystki: malgosia-markiewicz.com

 

 

Marcin StyczeńMarcin Styczeń - pieśniarz, kompozytor, autor tekstów, lektor, dziennikarz, twórca niezależny, ur. 22.10.1978 r. w Olkuszu. Mówi, że swoją twórczością chce otwierać ludziom serca. Ma na koncie 7 płyt. Zadebiutował w 2006 roku "Pieśnią o Bogu ukrytym" z piosenkami do wierszy Karola Wojtyły. Materiał promowany na koncertach w Polsce i za granicą był owacyjnie przyjmowany przez publiczność. Do tej pory odbyło się ponad 200 koncertów "Pieśni o Bogu ukrytym". Dwa lata później ukazała się pierwsza w pełni autorska płyta "21 gramów". W roku 2009 Marcin Styczeń nawiązał współpracę z poetą Ernestem Bryllem, której owocem są płyty: "Bryllowanie" (2009), CD i DVD "Bryllowanie Live" (2011), "Zejdźmy się jak na wilię" (2012), "Golgota Jasnogórska" (2013), która otrzymała Feniksa 2014 w kategorii - muzyka chrześcijańska, oraz książka z płytą "Duchy poetów" (2013), nominowana do nagrody Srebrnego Kałamarza 2013. Koncertuje w kraju i za granicą (m.in. Niemcy, Francja, Włochy, Kanada, USA, Białoruś).

 

Marcin Styczeń jest także lektorem. Jego głos można usłyszeć w wielu reklamach radiowych i telewizyjnych. W Radiu Warszawa 106,2 FM prowadzi audycję poświęconą piosence poetyckiej - "Muzyka z duszą". Przez rok był szefem muzycznym tej rozgłośni. W latach 2009-2011 pracował TVP1 w programie "Miedzy ziemią a niebem", wcześniej w Telewizji Puls wspólnie z Moniką Białek prowadził Magazyn (Pro)rodzinny "Niedzielnik". Przez wiele lat był prezenterem kilku warszawskich rozgłośni: Radia Dla Ciebie, Radia 94 i Radia Plus. Był także konferansjerem w legendarnym klubie studenckim „Hybrydy”, gdzie organizował cykliczną imprezę „Hybryda Poetica”. Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszka i pracuje w Warszawie.

 

Oficjalna strona artysty: www.marcinstyczen.pl

 

 

Tomasz MartyńskiThomas Martin - wokalista, absolwent szkoły muzycznej w klasie skrzypiec, swoją przygodę z muzyką rozpoczął już w młodości. 10 lat zawodowo pracował jako dj oraz prezenter muzyczny (Klub Bank, Hybrydy oraz wiele innych). Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz wiedzy muzycznej ciekawie łączy różne style począwszy od lat 60 po największe hity współczesne.
Pobierał lekcje śpiewu i emisji głosu min. u Moniki Urlik oraz Bartka Cabonia. Zwycięzca konkursu „Muzyczne talenty”. Pracował w Teatrze „Rampa” jako tancerz i aktor. Koncertował wspólnie z takimi gwiazdami jak: T-Love, Lady Pank, Lombard, Kapitan Nemo, Blue Cafe, Trubadurzy, Nocna zmiana bluesa, Zdrowa Woda, Volver, Szymon Wydra, ZPO, Jacek Łągwa, Marek Kościkiewicz i wiele innych.
Ciężka praca oraz wytrwałość dały mu możliwość spełnienia się w dziedzinie rozwoju artystycznego. Dzięki możliwości zwiedzania świata oraz życia za granicą doznał wielu inspiracji muzycznych, które pomogły mu w tworzeniu muzyki.
Aktualnie wydał najnowszy singiel „Własny Raj”. Wersja Angielska ukaże się w listopadzie.

 

Dziecięcy zespół FasolkiDziecięcy zespół FASOLKI- zespół wokalno-taneczny z Warszawy, który powstał dla potrzeb Telewizji Polskiej w 1983 r., gdzie występował w programach takich jak TIK-TAK, FASOLA, BUDZIK, czy JEDYNECZKA. Założycielami zespołu są: Ewa Chotomska , Andrzej Marek Grabowski i Krzysztof Marzec.

Od niemal 30 lat siedzibą zespołu jest Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Łazienkowskiej 7 w Warszawie. Zajęcia wokalne prowadzi Natalia Ostrowska – absolwentka Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, znakomita harfistka i nauczycielka śpiewu. Autorką choreografii i osobą prowadzącą zajęcia taneczne jest Agnieszka Szymańska- Kierlandczyk – pedagog, tancerka i choreograf.

Zespół Fasolki przez 32 lata istnienia nieprzerwanie koncertuje. Gościł na największych scenach w kraju i za granicą.

Fasolki nagrały także wiele płyt ze swymi piosenkami. Przeboje takie jak : Mydło wszystko umyje, Myj zęby, Witaminki, Domowa piosenka,czy Bursztynek, zna każde dziecko w Polsce.

W ich repertuarze znajdują się utwory pisane przez: Ewę Chotomską, Andrzeja M. Grabowskiego, Krzysztofa Marca, Jarosława Kukulskiego, Adama Skorupkę, Wandę Chotomską, Teresę Niewiarowską i innych.

Z "Fasolek" wywodzi się kilkoro aktorów i piosenkarzy młodego pokolenia, m.in. Joanna Jabłczyńska, Monika Mrozowska, Aneta Zając, Robert Gołaszewski, Sebastian Cybulski, Arkadiusz Niezgoda, Jacek Wolszczak, Hanna Górecka.

Oficjalna strona Fasolek: http://fasolki.net.pl/

 

Chór Akademicki Uniwersytetu WarszawskiegoChór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego -

to jeden z najstarszych zespołów akademickich w Polsce. Od 1921 roku skupia studentów i  absolwentów UW oraz innych warszawskich uczelni wyższych. Repertuar obejmuje szeroki wachlarz muzyki chóralnej a cappella różnych epok, utwory folklorystyczne i rozrywkowe, jak również wielkie formy wokalno-instrumentalne. Chór organizuje również własne projekty artystyczne m.in. Międzynarodowy Festiwal Wiosna Chórów na UW, a także często koncertuje za granicą współpracując z instytucjami kulturalnymi i zespołami o podobnym charakterze.

Chór wziął udział w ceremonii otwarcia EURO 2012 na Stadionie Narodowym w Warszawie oraz nagrał 15 hymnów państw biorących udział w turnieju, które odtwarzano przed wszystkimi meczami zawodów.  Wystąpił także podczas ubiegłorocznej gali rozdania nagród Teraz Polska  Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego z wiązanką przebojów zespołu Budka Suflera.

Zespół wielokrotnie odnosił sukcesy na krajowych i międzynarodowych konkursach, w ostatnich latach zdobył m.in. Grand Prix i Rubinową Lutnię podczas Ogólnopolskiego Turnieju Chórów Legnica Cantat ’42; nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Niszu (Serbia, 2012) oraz Brązowy Medal w kategorii muzyka klasyczna – chóry mieszane podczas 10. Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego w Busan (Korea Południowa, 2014), a także Grand Prix Mazowieckiego Festiwalu Chórów Vivat Academia (2015).

 

Oficjalna strona chóru: http://www.chor.uw.edu.pl/

Andrzej Koszewski, Chrystus Pan się narodził, Tekst: Juliusz Słowacki (fragment dramatu „Złota czaszka”): https://www.youtube.com/watch?v=1w_zS6hpco0

 

Z ostatniej chwili:

Projekt PROSCENIUMW Charytatywnym Koncercie Kolęd wezmą także udział soliści Projektu PROSCENIUM! W koncercie kolęd i pastorałek w utworze "Bethlehem" z musicalu MARTIN GUERRE oraz w kolędzie wykonanej wspólnie z piosenkarką Ewą Urygą wystąpią: Katarzyna Kanabus, Katarzyna Stopka, Marta Rodziejczak, Anna Fijałkowska, Maciej Dybowski, Mateusz Otłowski, Mikołaj Kisiel oraz Antoniusz Dietzius.

 

Więcej o inicjatywie: http://www.mdk.waw.pl/index.php/projekty-edukacyjne/221-projekt-proscenium

Profil na fb: https://www.facebook.com/projekt.proscenium/?fref=ts

Udostępnij
BACK_TO_TOP_OF_PAGE