Relacja ze zbiórki żywności i środków czystości na rzecz podopiecznych OHD w dniach 7-8 października 2016 r.

b_200_200_16777215_00_images_phocagallery_inne-wydarzenia_iw-2016_zbiorka-publiczna_Zbiorka3.jpg

7-8 PAŹDZIERNIKA 2016 w sieciach sklepów Auchan oraz Simply na Żoliborzu, Pradze Południe i w Konstancinie odbyły się zbiórki żywności, środków higieny i czystości na rzecz podopiecznych naszego Ośrodka Hospicjum Domowe Zgromadzenia Księży Marianów w Warszawie. Rezultat akcji przerósł najśmielsze oczekiwania trzech wolontariuszek hospicyjnych kwestujących w tych dniach konstancińskim Simply: Ewy, Magdy i Ernestyny.

"Nasza akcja zaczęła się od sąsiedzkiej pomocy Państwa Sapożnikow, którzy nieodpłatnie zawieźli nas z Pragi do Konstancina. Na dobry początek naszej zbiórki zakupili także pierwsze produkty do naszego koszyka oznakowanego dużymi plakatami informującymi o akcji. Dzięki pieniężnemu darowi Pani Zuzanny z Zielonej kupiłyśmy kolejne rzeczy z myślą o hospicyjnych rodzinach. Klienci Simply sami podchodzili do nas, widząc oplakatowany koszyk i pytali, z jakiego jesteśmy hospicjum, dla kogo zbieramy żywność i dlaczego. Zachęceni przez nas w trakcie rozmowy do podarowania choć jednej rzeczy, okazywali ogromne i otwarte serca na potrzeby podopiecznych naszego OHD. Wkładali do koszyków dużo różnych produktów i środków czystości oraz słodyczy dla najmłodszych. Największą radość sprawiły nam dzieci towarzyszące rodzicom. Z nieskrywanym entuzjazmem i szczerością brały czynny udział w zbiórce, prosząc rodziców o zakupy dla naszych najuboższych rodzin. Chętnie pomagali nam pracownicy, kierownictwo sklepu i ochroniarze, wspierając nas przez cały czas naszego kwestowania.

Bardzo serdecznie dziękujemy za życzliwość i zgodę na zbiórkę żywności całemu personelowi sklepu Simply przy ul. Warszawskiej. Wszystkim Klientom Simply, którzy podzielili się częścią własnych zakupów z naszymi osieroconymi rodzinami, składamy wielki ukłon i przesyłamy raz jeszcze serdeczne podziękowania za okazany nam dar zauważenia innych osób w potrzebie, za szczodrość, wrażliwość i za wielkie serce każdego z Państwa. Dziękujemy! :)"

Ośrodek Hospicjum Domowe dołącza się do tych pięknych podziękowań naszych wolontariuszek dla kierownictwa sieci sklepów Simply i Auchan oraz wszystkich Klientów.
My także szczególnie i bardzo serdecznie dziękujemy trzem naszym wolontariuszkom hospicyjnym Ewie, Magdzie i Ernestynie, które tak dzielnie i owocnie kwestowały w piątek i sobotę, 7-8 października w konstancińskim Simply.

Autorki tekstu: Ewa Sierpińska, Ernestyna Pałaszewska, Magdalena Gołębiewska
Fot.: Ewa Sierpińska