XIV Ogólnopolska Konferencja Medycyny Paliatywnej Hospicjum 2014, XII Ogólnopolskie Forum Onkologii i Psychoonkologii oraz Wystawa Sprzętu Regabilitacyjnego, Ortopedycznego i Ratowniczego

Serdecznie zapraszamy do udziału w w/w wydarzeniu medycznym.

• TERMIN: 9-10 maja 2014 roku.
  • MIEJSCE: Hotel Filmar**** przy ul. Grudziądzkiej 45 w Toruniu.

Ideą organizowanych w Toruniu Konferencji i Forum jest wspólne spotkanie wszystkich środowisk zaangażowanych w leczenie i opiekę nad chorymi onkologicznie, zarówno w stadium uleczalnym, jaki i terminalnym, a w szczególności pomiędzy lekarzami onkologami, a osobami pracującymi w placówkach opieki paliatywnej i hospicjach.

W/w Konferencja i Forum odbywające się w Toruniu co roku gromadzą wielu znakomitych gości, specjalistów z dziedziny medycyny paliatywnej, onkologii i psychoonkologii, m.in. prof. Jacek Łuczak, prof. Danuta Perek, dr Aleksandra Ciałkowska –Rysz, dr hab. med. Zbigniew Bohdan, dr hab. med. Marzena Samardakiewicz, dr Andrzej Stachowiak oraz wielu innych znakomitych wykładowców.

Tematyka wiodąca XIV Ogólnopolskiej Konferencji Medycyny Paliatywnej i XII Ogólnopolskiego Forum Onkologii i Psychoonkologiito podstawowe zagadnienia medycyny i opieki paliatywnej oraz onkologii i psychoonkologii, m.in.:

1. Diagnostyka i leczenie chorób nowotworowych.
  2. Leczenie bólu.
  3. Aspekty duchowe opieki paliatywnej.
  4. Dylematy etyczno-moralne opieki paliatywnej.
  5. Pielęgnowanie w paliatywnej i terminalnej fazie choroby nowotworowej.
  6. Rehabilitacja medyczna jako środek do uzyskania pozytywnych zmian w zakresie fizycznego i psychospołecznego funkcjonowania pacjentów.
  7. Leczenie zaburzeń łaknienia i dieta w stanach terminalnych.
  8. Profilaktyka i leczenie odleżyn - nowości i ocena dotychczas stosowanych materiałów opatrunkowych, urządzeń rehabilitacyjnych, urządzeń z zakresu higieny szpitalnej.
  9. Rola lekarza pierwszego kontaktu w systemie opieki paliatywnej i jego współpraca
    z hospicjum.
  10. Nowości w leczeniu farmakologicznym.

Konferencji, jak jest to już w tradycji będzie towarzyszyła wystawa, której celem jest zaprezentowanie osiągnięć w dziedzinie sprzętu medycznego, leków i materiałów opatrunkowych stosowanych w medycynie paliatywnej i onkologii oraz promocja najlepszych leków, materiałów i urządzeń poprzez konkurs na najlepszy produkt w poszczególnych kategoriach (werdykt Komisji Konkursowej wybranej spośród wykładowców i dyrektorów hospicjów): leki przeciwbólowe, materiały higieniczno-opatrunkowe, preparaty odżywczo-metaboliczne, sprzęt i materiały do rehabilitacji. Również Państwo możecie zdecydować o przyznaniu nagród dla Firm poprzez plebiscyt Uczestników Konferencji i Forum na: Najlepszą Firmę - Przyjaciela Ruchu Hospicyjnego Roku 2014, Najlepszy Produkt Stosowany w Opiece Paliatywnej Roku 2014, Najlepszą Firmę Onkologiczną Roku 2014, Najlepszy Produkt Onkologiczny Roku 2014. Osoby uczestniczące w plebiscycie wezmą udział
w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.

Opłaty konferencyjne wynoszą:

Opcja do wyboru:

Opłata obejmuje:

- udział w wykładach i warsztatach;

- przerwy kawowe

(1 w piątek i 1 w sobotę);

- materiały konferencyjne,

- certyfikat uczestnictwa.

Opłata obejmuje:

- udział w wykładach i warsztatach;

- przerwy kawowe

(1 w piątek i 1 w sobotę);

- materiały konferencyjne,

- certyfikat uczestnictwa,

- zwiedzanie Torunia.

W terminie do 15.02.2014r.

150 zł

165 zł

W terminie do 15.03.2014r.

170 zł

185 zł

W terminie do 30.04.2014r.

190 zł

205 zł

Zgłoszenia na konferencję (dostępne na podanej niżej stronie internetowej) można przekazać listownie, faxem, mailem lub telefonicznie:

Centrum Konferencji i Wystaw Expo-Andre

ul. Prosta 19/7, skr. poczt. 290, 87-100 Toruń

tel. 56 657 35 04, 56 621 11 27; fax. 56 657 35 06,

Nr konta: BPH S.A. o /Toruń 35 1060 0076 0000 4016 0000 9154 z dopiskiem: „Hospicjum/Onkologia 2014”.

Z wyrazami szacunku Henryk Zamorski Dyrektor Centrum Konferencji i Wystaw EXPO-ANDRE