Zaproszenie na konferencję PER MORTEM II 23 stycznia 2017 r.

b_200_200_16777215_00_images_konferencje-spotkania-warsztaty_2017_PerMortemII.jpeg

Społeczne Towarzystwo Hospicjum Cordis serdecznie zaprasza na drugą edycję konferencji pt. PER MORTEM II.

Tematem konferencji są problemy związane z procesem umierania i śmierci. Pomocą w tych rozważaniach będą: filozofia cierpienia, bioetyka, teologia dogmatyczna, nauki biologiczne, psychologia i wiara chrześcijańska.

W roli wykładowców wystąpią wybitni specjaliści w niżej wymienionych dziedzinach:

·  dr hab. Mirosław Nakonieczny, Kierownik Katedry Fizjologii Zwierząt i Ekotoksykologii  Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

·  dr hab. Piotr Łaszczyca, Katedra Fizjologii Zwierząt i Ekotoksykologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

·  ks. dr hab. Andrzej Muszala, Dyrektor Instytutu  Bioetyki Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie,

·  ks. dr Grzegorz Strzelczyk, Dyrektor Ośrodka Formacji Diakonów Stałych Archidiecezji Katowickiej,

·  lek. med. Jolanta Grabowska – Markowska, Prezes Społecznego Towarzystwa Hospicjum Cordis w Katowicach

Szczegółowy program konferencji oraz pozostałe informacje znajdują się na załączonym plakacie.