Warunki objęcia opieką

Zgłoszenia chorych do hospicjum dokonuje się telefonicznie lub osobiście w godzinach pracy ośrodka.

Warunki przyjęcia do opieki hospicyjnej:

- rozpoznanie choroby nieuleczalnej, szczególnie nowotworowej po zakończeniu leczenia przyczynowego,

- zgoda chorego na opiekę hospicyjną,

- skierowanie do hospicjum (od lekarza pierwszego kontaktu lub zalecenie karty informacyjnej ze szpitala),

- posiadanie ubezpieczenia.

Opiekujemy się chorymi z terenu: prawobrzeżnej części Warszawy, Legionowa, Radzymina, Wołomina, Sulejówka, Halinowa, Wawra (do Zerzenia i Międzylesia), Marek, Ząbek, Zielonki, Kobyłki, Klembowa, Halinowa, Jabłonny, Nieporętu.

Opiekę sprawuje zespół hospicyjny w domu chorego.
Zespół hospicyjny składa się z lekarza i pielęgniarki.

W miarę potrzeb, udzielana jest też pomoc psychologa, wolontariusza, pracownika socjalnego, rehabilitanta oraz kapelana (jeżeli chory sobie tego życzy).

Opieka hospicyjna jest bezpłatna.

Hospicjum dysponuje sprzętem medycznym, który bezpłatnie udostępnia swoim podopiecznym.

Pierwsza wizyta lekarska odbywa się po telefonicznym ustaleniu terminu.
Decyzję o objęciu opieką podejmuje lekarz podczas pierwszej wizyty, na podstawie dokumentacji medycznej .

Wizyty pielęgniarskie odbywają się minimum 2 razy w tygodniu.
Wizyty lekarskie odbywają się minimum 2 razy w miesiącu.
W razie potrzeby wykonywane są wizyty dyżurowe.