Prośba o pomoc przyjaciół hospicjum – list dyrektora

Drodzy przyjaciele naszego hospicjum.

Chociaż bezpośrednim impulsem do napisania tego listu jest prośba o ewentualne wsparcie kolonii dla dzieci osieroconych i o modlitwę w ważnych sprawach, płynie on także z potrzeby serca.

Zacznę od prośby. Zdecydowaliśmy się na zorganizowanie kolonii dla dzieci osieroconych i młodych wdów i wdowców z dziećmi.

Trochę za późno, gdyż mamy ciągłą niepewność finansową.  Nie wiem, ile w tej decyzji ufności w Opatrzność Bożą, a ile przyzwyczajenia, że jakoś to będzie” . W każdym razie jedzie ok. 70 osób (dzieci osierocone oraz młode wdowy z dziećmi) do Pogorzelicy nad morzem, na 10 dni w terminie 3-12.08.2013r. Koszt ok 45 tys. zł. (Nr konta na dole strony)

Poza tym jest wiele ważnych próśb o modlitwę:

•             Zawsze i nieustanie  za naszych chorych, ich rodziny oraz za osieroconych, potrzeb wiele

•             Są pracownice hospicjum w stanie błogosławionym

•             I u nas w hospicjum są osoby w bardzo trudnych sytuacjach osobistych i rodzinnych

•             Także wśród pracowników i wolontariuszy sporo osób ciężko choruje (także na choroby nowotworowe)

•             Choruje między innymi córka jednej z naszych lekarek, od wielu miesięcy nie ma diagnozy

Mamy oczywiście także wiele powodów do radości:

•             Po pierwsze, mimo nadpracowań w stosunku do limitów NFZ, ciągłej groźby bankructwa i ogromnej liczby chorych nie mamy kolejki oczekujących

•             Nasze koleżanki wygrały w 3 odcinkach Familiady ponad 30 tys. złotych, które przeznaczyły na potrzeby naszego hospicjum. Same się zorganizowały

•             Mamy na praktykach w hospicjum studentów z całego świata, większość z Azji

•             Niektórzy nasi stabilni chorzy, z pomocą fundacji „Jestem”, mają cotygodniowe spotkania. Jest nadzieja, że od jesieni takie spotkania będą odbywały się i u nas w Ośrodku  (przy okazji będzie potrzebny transport i innego rodzaju pomoc)

•             Po wakacjach ruszają kolejne grupy wsparcia dla osób osieroconych (tel. do Ani psycholog: 508905707)

•             Robimy wiele remontów siłami wolontaryjnymi : dach, nasz ogród, kanalizacja. A przed nami kucie zalanych ścian i malowanie – może się uda.  Dodatkowy ważny motyw, to nasze małe jubileusze; Stowarzyszenie Hospicjum Domowe – 20 lat, Ośrodek Hospicjum Domowe – 15 lat.

•             Kolejna koleżanka zdobyła specjalizację z medycyny paliatywnej, inna studiuje, a pragniemy uzyskać akredytację Ośrodka do szkolenia innych.

Niech Pan, Który jedynie jest dobry, błogosławi.

Wszystkim dobrych dni mimo codziennego trudu.

Ks. Andrzej Dziedziul – dyr. i kapelan