Nowa akcja "Pola Nadziei" 2007/2008

dla urzędów, szkół, mediów
I wszystkich osób wielkiego serca …

Po  raz  kolejny  serdecznie  zapraszamy  do  udziału  w  międzynarodowej i  ogólnopolskiej  akcji  hospicyjnej  „Pola Nadziei”.

Wiele mówi się o utracie nadziei, o upadku autorytetów. Tymczasem, będąc świadkami wielu trudnych zwycięstw osób nieuleczalnie chorych i ich bliskich, ośmielamy się mówić, że nadzieja zawsze jest blisko tych, którzy przeżywają trudne doświadczenia.

W 2007r. w akcji uczestniczyły 44 hospicja z całej Polski. Jak co roku, symbolicznym znakiem akcji, ,  są żonkilowe „pola nadziei”, które przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Cele "Pól Nadziei" to:
1. Pozyskiwanie środków finansowych niezbędnych do funkcjonowania Ośrodka
    Hospicjum Domowego.
2. Edukacja dotycząca metod pracy z ludźmi nieuleczalnie chorymi oraz z osobami w żałobie.
3. Propagowanie w społeczeństwie postaw altruistycznych, uwrażliwianie na cierpiącego                       człowieka a szczególnie zachęcanie dzieci i młodzieży do praktycznego zaangażowania w        pomoc ludziom cierpiącym.

W naszym przypadku główna zbiórka łączy się z samym sadzeniem „Pól Nadziei 2008” a nie jak w innych miastach z akcją wiosenna,
 Mimo skromnej kadry hospicyjnej coraz szersza jest nasza praca edukacyjna dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

W poprzedniej akcji 2006/2007:
1.    przed urzędami, szkołami i przedszkolami posadzonych zostało ok. 14.000 tyś żonkili
2.    w realizacji „Pól Nadziei” uczestniczyło ok. 250 szkół i przedszkoli
3.    w akcję  „Pola Nadziei” czynnie włączyli się: burmistrzowie Pragi Północ, Pragi Połu-dnie, Targówka, Wesołej, Sulejówka, Marek, oraz  wójt Nieporętu.
4.    Patronat honorowy nad akcją objęli pełniący funkcję prezydenta m. st. Warszawy Kazi-mierz Marcinkiewicz oraz biskup Sławoj Leszek Głódź a także burmistrzowie, wójtowie i  prezydenci, okolicznych miejscowości.
5.    w szkoleniach dla „ABC Pomocy chorym” wzięło udział 109 osób
6.    32 h. szkolenie dla kandydatów na wolontariuszy ukończyło 91 osób
7.    szkoliliśmy także lekarzy, pielęgniarki, studentów, liderów z organizacji Białorusi
nasza praca to:
1.    opieka w ciągu miesiąca obejmująca ponad 250 chorych i ich rodzin
2.    bezpłatne wypożyczanie potrzebnego sprzętu medycznego
3.    wspieranie wielu rodzin w żałobie, a szczególnie dzieci osieroconych (organizowani dla nich wypoczynku letniego i zimowego)

Dzięki życzliwości ofiarodawców nie musimy odmawiać pomocy żadnej chorej osobie z naszego terenu. Dobra opieka to wysiłek ponad 60 pracowników i 50 wolontariuszy hospicjum. Fundusze NFZ-tu są wciąż niewystarczające, jedynie  dzięki dobroczyńcom możemy dokupować sprzęt potrzebny naszym podopiecznym oraz wykonać remont naszego hospicjum aby spełnić nowe wymagania sanitarne. Potrzeba nowych, dobrych pracowników. Nadal chcemy dzielić się doświadczeniem pracy z ciężko chorymi z mieszkańcami Warszawy i okolicznych miejscowości.
Cebulki żonkili są symbolem akcji i jednocześnie niepowtarzalnymi cegiełkami więc jako takich nie sprzedajemy lecz przekazujemy głównie tym, którzy organizują zbiórki w ramach  „Pola Nadziei 2008” .

Czas sadzenia żonkili tradycyjnie przypada w okresie 01. 10. – 12. 10. 2008 r. oczywiście można posadzić je wcześniej.
Cebulki żonkili można już odbierać w Ośrodku Hospicjum Domowe przy ul. Tykocińskiej 27/35.
Cebulki żonkili także można zamawiać telefonicznie: (22)679-67-00 lub pocztą elektroniczną

Harmonogram akcji „Pola Nadziei 2007/2008” Ośrodka Hospicjum Domowe
 w Warszawie:

01 - 12. 10. 2007r. – uroczyste sadzenie „Pól Nadziei 2008” przez: urzędy, szkoły i przedszkola oraz osoby prywatne

6.10.2007 r. Koncert „Głosy dla hospicjów” z okazji III Światowego Dnia Hospicjów

11.10.2007 r.  szkolenie dla młodzieży „ABC pomocy osobom ciężko chorym”

27-28.10.2007 r. – I część szkolenia dla kandydatów na wolontariuszy hospicyjnych

8.11.2007 r. – godz. 16:00 uroczysty koncert i msza zaduszkowa

17-18.11.2007 r. – II część szkolenia dla kandydatów na wolontariuszy hospicyjnych

Osobami odpowiedzialnymi za organizację akcji „Pola Nadziei 2008” Ośrodka są:
Ks. Andrzej Dziedziul (0-603-872-509) oraz Pani Barbara Kierska 0 22 679 67 00

Informacje o akcji „Pola Nadziei 2008” na naszej stronie internetowej:
 http://www.hospicjum-domowe.waw.pl/ lub na stronie
 http://www.polanadziei.pl/    krakowskiego Hospicjum św. Łazarza - koordynatora akcji w Polsce.

ks. Andrzej Dziedziul

dyrektor Ośrodka Hospicjum Domowe