Zespół Szkół nr 77 XXXV LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Bolesława Prusa - 20 października 2011

20 października 2011 r. grupa uczniów gimnazjum oraz liceum z Zespołu Szkół nr 77 im. Bolesława Prusa na Saskiej Kępie uczestniczyła w warsztatach dotyczących działalności hospicjum oraz opieki nad chorym.

Zajęcia miały wymiar teoretyczno-praktyczny. W pierwszej części ks. Andrzej Dziedziul z Hospicjum Domowego Księży Marianów opowiadał nam historie swoich pacjentów, pokazywał zdjęcia tych, których nie ma już wśród nas. Wyjaśnił również, dlaczego często to najbliżsi są przyczyną największego bólu chorych.

O psychice i sposobie patrzenia na świat dorosłych i dzieci chorych na raka opowiedziały panie psycholog: Anna Putro oraz Danuta Sitarz.

W drugiej części spotkania przeszliśmy do małej sali, gdzie z wykorzystaniem specjalnego łóżka odbyły się zajęcia praktyczne, które prowadziła pielęgniarka p. Ewa Głodowska.

Na koniec uczestnicy warsztatów razem z burmistrzem posadzili przed szkołą żonkile w ramach akcji „Pola Nadziei”. Kwiaty, które zakwitną na wiosnę przyszłego roku będą przypominały uczniom Prusa, że hospicjum to też życie.

Źródło: http://www.prus.edu.pl/?go=page&inf=1352&p=news