Nadzieja z Kamionka - 5 pażdziernika 2012

5 października, na Kamionku, przed Urzędem Dzielnicy Praga Południe, posadzono żonkile, które są symbolem ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”.

Akcja „Pola Nadziei” ma wspierać działalność hospicyjną. Przy tak szczytnej idei wszyscy chętnie biorą udział w akcji. Cebulki żonkili sadzili m.in. uczniowie III klasy Szkoły Podstawowej Nr 255 im. C. K. Norwida przy ulicy Kamionkowskiej, jak i przedstawiciela władz Pragi Południe. Mimo politycznych rozbieżności w akcji uczestniczyli także samorządowi przedstawiciele PiS i PO (m.in. burmistrz Tomasz Kucharski, wiceburmistrz Jarosław Karcz oraz radni Ryszard Kalkhoff, Agata Włodarczyk, Irena Bartosińska, Mirosława Terlecka, Dariusz Lasocki). Ks. Andrzej Dziedziul ze Zgromadzenia Księży Marianów, kierujący Ośrodkiem Hospicjum Domowe przy ul. Tykocińskiej, wyjaśniał, jak ważne jest uwrażliwienie na los innych ludzi. W akcji wzięli również udział przedstawiciele rad osiedli (Renata Zatorska, przewodnicząca Rady Osiedla Grochów Północny oraz Adam Rosiński, przewodniczący Rady Kamionka - zdjęcie nr. 3).

Miłą tradycją stała się już kwesta przeprowadzana wśród radnych oraz pracowników Urzędu Dzielnicy na rzecz opieki nad osobami w ostatnim stadium choroby nowotworowej, odbywająca się w ramach akcji Pola Nadziei. Zebrana w tym roku kwota 1162,69 zł została przeznaczona w całości na potrzeby Hospicjum - dla ludzi terminalnie chorych na chorobę nowotworową.

Akcja „Pola Nadziei”  wielokrotnie była przeprowadzana na terenie Kamionka. Cebulki żonkili sadzono wcześniej nie tylko przed dzielnicowym Ratuszem, ale także w zrewitalizowanym za publiczne pieniądze Parku OPAK, z którego atrakcyjności korzystają przede wszystkim Mieszkańcy osiedla TOR położonego we wschodniej części Kamionka.

Źródła tekstu i zdjęć: Oficjalny Serwis Internetowy Rady Osiedla Kamionek i twoja-praga.pl