Szkoła Podstawowa nr 154 z oddziałami Integracyjnymi - 16.10.2013

Pola Nadziei to coroczna kampania prowadzona przez świetlicę Szkoły Podstawowej Nr 154 z Oddziałami Integracyjnymi. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Jesienią, kiedy żonkile jeszcze są w postaci cebulek – uczniowie zbierają fundusze na prowadzenie opieki hospicyjnej. Celem prowadzonej akcji jest również szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych. Wszyscy mają nadzieję, że cebulki kwiatków Pola Nadziei, które szkoła zakupiła w tym roku i które dzieci dzielnie sadziły rozkwitną wyjątkowo pięknie, przynosząc od dawna wyczekiwaną wiosnę. Jest to wielkie święto solidarności międzyludzkiej i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Słoneczne żonkile na rabatce szkolnej symbolizują wiosenne odrodzenie, a ludziom nieuleczalnie chorym przynoszą nadzieję na to, że w swojej trudnej sytuacji nie pozostaną sami, bo jest ktoś, kto się o nich troszczy, kto o nich myśli i chce im pomóc. Wszyscy ludzie mali i duzi byliście naprawdę wspaniali!

Z całego serca dziękujemy Wam za zaangażowanie, empatię, umiejętność zatrzymania świata w jego szybkim tempie i znalezienia czasu na pochylenie się nad cierpiącym człowiekiem… Dziękujemy tym wszystkim spośród przyjaciół szkolnej świetlicy, którzy nie potrafili przejść obojętnie obok wolontariusza z puszką i zechcieli podzielić się swoim sercem z podopiecznymi hospicjów.

Źródło: http://www.sp154.waw.pl/?page_id=2092