Pola Nadziei w Szkole Podstawowej nr 354 w Warszawie - 18 października 2013

Pola Nadziei to coroczna kampania prowadzona przez Hospicjum  Domowe księży Marianów przy ul Tykocińskiej w Warszawie. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Dotacje z NFZ tylko w małym stopniu pokrywają rzeczywiste koszty działalności Hospicjum. Brakujące środki, w tym na sprzęt medyczny, a w szczególności na pomoc dla dzieci osieroconych fundusze trzeba zdobywać w inny sposób. Jedną z form wsparcia są pieniądze zbierane podczas akcji „Pola Nadziei”.  W akcji wzięła również udział Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 354 przy ul. Otwockiej 3, która zebrała 280,50 zł. W ogródku szkolnym posadzone zostały otrzymane cebulki żonkili, które wiosną będą zdobić teren szkolny i przypominać o ludziach cierpiących w potrzebie.

Źródło: Oparliśmy się na tekście P. Koordynator wolontariatu Bernardy Kocielnik ze szkoły nr 354. Dziękujemy za zgodę na jego wykorzystanie - http://sp354.blox.pl/2013/10/Pola-Nadziei-2013.html

Pola Nadziei 2013/2014 w SP nr 354Pola Nadziei 2013/2014 w SP nr 354