Pola Nadziei 2013/2014 w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich przy ul. Majdańskiej 30/36

Żonkilowe „Pola Nadziei” to akcja charytatywna, podczas której zbierane są datki na rzecz osób nieuleczalnie chorych, osób pozostających w żałobie po stracie najbliższych oraz na różne akcje edukacyjne. „Pola Nadziei” to znaki przypominające, że są ludzie, którzy z nadzieją stawiają czoło tym wielkim problemom. Cebulki żonkili są symbolem akcji, a zarazem jedynymi w swoim rodzaju „cegiełkami”.

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. prof. Stanisława Bergera już od wielu lat bierze udział w zbiórce pieniędzy na rzecz Ośrodka Hospicjum Domowe Ojców Marianów przy ul. Tykocińskiej. Dzięki pomocy ludzi dobrej woli Hospicjum nie odmawia pomocy żadnemu choremu, który na terenie Pragi Południe wymaga opieki hospicyjnej.

Za pieniądze zebrane przez Samorząd Szkolny wśród całej społeczności szkoły, otrzymaliśmy od Hospicjum 200 cebulek żonkili, które 15 października przedstawiciele uczniów z drugich klas szkoły posadzili na przygotowanej uprzednio rabatce. Wiosną z zasadzonych cebulek wyrosną piękne żonkile na znak naszej jedności i solidarności z ludźmi cierpiącymi i umierającymi na raka, aby w swojej walce z chorobą nie czuli się osamotnieni.