Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie - 10.10.2013r.

Dnia 10 października 2013r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie została zorganizowana kolejna akcja pod nazwą „Pola Nadziei”. Ma ona na celu zebranie możliwie jak największej sumy pieniędzy i przekazanie jej na rzecz Hospicjum Domowego Księży Marianów. Jednocześnie chodzi również o to, aby zachęcić młodzież do pomocy cierpiącym i chorym na nieuleczalne choroby. W tym roku udało się zebrać 1038 zł 17 groszy i jest to nowy rekord szkoły.

Uczniowie i ich opiekunowie zebrali się w stołówce szkolnej, gdzie odbyło się spotkanie z ks. Andrzejem Dziedziulem, dyrektorem Ośrodka Hospicjum Domowe, który opowiedział, jaki jest cel działalności ośrodka. Ksiądz przygotował również prezentację ze zdjęciami ludzi chorych i nimi się opiekujących. Zachęcał do pomocy. Hospicjum pomaga ludziom umierającym w ich własnych domach, daje im nadzieję mimo świadomości nadchodzącej śmierci. Pokazywał na konkretnych przykładach, w jaki sposób można sprawić, aby te ostatnie chwile życia były pełne miłości, ciepła i uśmiechu. Wystarczy życzliwa obecność drugiej osoby. Tylko tyle i aż tyle. Coś, co nic nie kosztuje, a jest bezcenne.

Potem wszyscy udali się na szkolne patio, aby posadzić cebulki żonkili. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Mają przypominać nam o ludziach, którzy bardzo potrzebują pomocy innych, wsparcia oraz miłości.
Jako pierwsi swoje żonkile posadzili Ks. Andrzej, Pani Psycholog Edyta Cegłowska oraz Pani Ewa Konarzewska - organizatorka corocznej akcji. Następnie zrobiły to delegacje poszczególnych klas (po trzy osoby z każdej).

Autor tekstu: Paulina Hartman
Część zdjęć: Gabriela Kołtun