Pola Nadziei w Markach na skwerze przy lokomotywie - 9 października 2014

9 października w Markach, na skwerze „Przy lokomotywie” posadzono blisko 500 cebulek żonkila. Tym samym Miasto Marki we współpracy z naszym Ośrodkiem Hospicjum Domowe wzięło po raz kolejny udział w ogólnopolskiej akcji hospicyjnej „Pola Nadziei”. Uroczystość zaszczycili: Burmistrz Miasta Marki Janusz Werczyński, ks. Andrzej Dziedziul, dyrektor Ośrodka Hospicjum Domowe NZOZ Zgromadzenia Księży Marianów oraz Jan Puścian, dyrektor Zespołu Szkół Nr 1, i pani Joanna Gołębiewska, dyrektorka szkoły AD ASTRA wraz z dziećmi i młodzieżą z tychże szkół. Przed sadzeniem cebulek krótka prelekcję dla młodzieży wygłosił ks. Andrzej Dziedziul, który kierując pracą ośrodka hospicyjnego każdego dnia ma kontakt z osobami cierpiącymi na choroby nowotworowe.

Zaznaczył, że wsparcie, jakiego udziela się tym osobom w hospicjum, nie ogranicza się wyłącznie do opieki medycznej. Chodzi także, a może przede wszystkim o zwykłe poświęcenie czasu chorym i cierpiącym, aby nie czuli się samotni, co jest niezwykle ważne. Z kolei Burmistrz Janusz Werczyński podkreślił jak ważną rolę mają w tej mierze do spełnienia ludzie młodzi, jak ważna i potrzebna jest w dzisiejszym świecie ich empatia i wrażliwość na potrzeby osób starszych, schorowanych i cierpiących. Zachęcał młodzież do uczestnictwa w różnych formach wsparcia chorych.

Źródło zdjęć: http://www.marki.pl/www/aktualnosc-2496-tytul-pola_nadziei__ogolnopolska_akcja_hospicyjna plus jedno zdjęcie z prywatnych zbiorów ks. A. Dziedziula