Pola Nadziei w ZSO nr w w Legionowie - 9 października 2014

Jak co roku, na przełomie września i października, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie wziął udział w akcji „Pola Nadziei”, polegającej na sadzeniu symbolicznych żonkilowych rabat i zbieraniu funduszy na pomoc dla Ośrodka Hospicjum Domowe Zgromadzenia Księży Marianów. Nie bez znaczenia jest też propagowanie wśród młodzież postaw altruistycznych wobec potrzeb cierpiącego człowieka  oraz zachęcanie do praktycznego zaangażowania się w pomoc. W tym roku szkole udało się zebrać 985,44 zł. Kulminacyjnym momentem szkolnej akcji było spotkanie dyskusyjne  z ks. Andrzejem Dziedziulem  w dniu 9 października 2014 r.

Ksiądz Andrzej opowiedział młodym ludziom o działalność Ośrodka Hospicjum Domowe, w szczególności o zaangażowanych w jego prace wolontariuszach. Zachęcał do bezinteresownej pomocy ludziom chorym i potrzebującym. Mówił o własnych doświadczeniach, pokazywał zdjęcia osób chorych i umierających, a pomimo tego pogodnych i uśmiechniętych. Mówił o nich, a także członkach ich rodzin, w sposób bardzo ciepły i prosty – jak o swoich przyjaciołach.

Na koniec, na szkolnym patio, posadzono cebulki żonkili, które zakwitną wiosną i przypominać będą o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia.

Pierwsze żonkile posadzili ks. Andrzej, dyrektor szkoły, p. Maria Serdeczna, wicedyrektor  p. Natalia Guzowska, psycholog p. Edyta Cegłowska oraz organizatorka akcji na terenie szkoły, p. Ewa Konarzewska. Następnie swoje cebulki posadzili uczniowie, przedstawiciele poszczególnych klas.

Żródło informacji i zdjęć: http://zso2.legionowo.pl/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=1026

Część zdjęć pochodzi od ks. Andrzeja Dziedziula