Wigilia w Szkole Podstawowej nr 175 z delegacją OHD - 15 grudnia 2015

15 grudnia 2015 delegacja z naszego OHD z ks. Pawłem Śmierzchalskim MIC na czele gościła w Szkole Podstawowej nr 175 im. H. Marusarzówny w Warszawie.

Okazją do spotkania przedstawicieli naszego hospicjum z Uczniami, Dyrekcją, Nauczycielami szkoły oraz Radą Rodziców była Wigilia Samorządu Uczniowskiego. Ks. Paweł Śmierzchalski MIC z radością wysłuchał, jak prężnie działa w szkole Samorząd Uczniowski, angażując uczniów w szereg akcji charytatywnych, w tym także na rzecz naszego Ośrodka Hospicjum Domowe.

Ks. Paweł powiedział, że z nadzieją możemy patrzeć w przyszłość, widząc, jak w młodych ludziach rodzi się potrzeba dawania i otwartość na potrzeby innych. Spotkanie było też okazją do rozmów o konieczności wzajemnego łączenia sił w działania na rzecz osób, które tego najbardziej potrzebują. Samorząd Uczniowski – jako efekt zbiórki w szkole - przekazał Ośrodkowi Hospicjum Domowe ogromną ilość darów: środków opatrunkowych, pieluch, środków higienicznych, odżywek, itp.

Ten piękny dar serca wzruszył nas ogromnie i po raz kolejny pokazał, że w jedności siła! Zaangażowanie przedstawicieli Szkoły Podstawowej nr 175 dowodzi, że otwarte serca czynią wiele dobrego.

Pięknie dziękujemy za dary, wrażliwość na drugiego człowieka i poświęcony czas.