Relacja ze szkolenia dla kandydatów na Wolontariuszy (wiosenna edycja 2017)

b_200_200_16777215_00_images_pola_nadziei_LOGO_Pola_Nadziei_300x300.jpg

W dniach 18-19 marca, oraz 1-2 kwietnia w siedzibie Ośrodka Hospicjum Domowe przy ul. Tykocińskiej 27/35 odbyło się szkolenie dla kandydatów na wolontariuszy. Zostało ono zorganizowane przez Ośrodek Hospicjum Domowe Zgromadzenia Księży Marianów. W tym roku honorowym patronatem szkolenie objął Wydział Studiów nad Rodziną Uniwersytetu   Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie z wykładowcą Dziekanem ks. Prof. Dr hab. Mieczysławem Ozorowskim.

Jest to cykliczne, nieodpłatne, certyfikowane  szkolenie  dla wszystkich, którzy chcą zdobyć lub pogłębić wiedzę oraz umiejętności praktyczne, potrzebne do sprawowania opieki nad obłożnie chorymi.
W wiosennej edycji szkolenia wzięło udział ponad 30 osób z Warszawy i jej okolic, jak również gościliśmy  10-cio osobową grupę  z Hospicjum Domowego w Rybniku. Zajęcia odbywały się w  sali konferencyjnej Ośrodka. Szkolenie  składało się z wykładów, warsztatów i ćwiczeń praktycznych. W przerwach wolontariusze naszego Ośrodka częstowali uczestników własnoręcznie zrobionymi kanapkami i gorącym posiłkiem.  Na zakończenie zostały rozdane certyfikaty uczestnictwa.

W niedziele po zakończeniu zajęć chętni mogli uczestniczyć we Mszy Św. z konferencją sprawowanej przez Ks. Pawła Śmierzchalskiego MIC dyrektora i kapelana Hospicjum.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za udział, zaangażowanie i otwartość, z jaką przyjmowali przekazywaną przez nas wiedzę i umiejętności. Zapraszamy chętnych na kolejną, jesienną, edycję kursu dla kandydatów na wolontariuszy.

Informacje ukażą się na naszej stronie internetowej.

Anna Kurowicka - psychoonkolog.

Poniżej krótka fotorelacja ze szkolenia. Więcej zdjęć można obejrzeć na naszej stronie facebook-owej, do czego gorąco zachęcamy.