Relacja z Pól Nadziei w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Wieliszewie

"Pola Nadziei" to ogólnopolska kampania na rzecz osób nieuleczalnie chorych. Akcja ta przypomina nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki. Jej celem jest pozyskanie funduszy na działalność Hospicjum oraz edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa, a szczególnie jego młodszej części, na los osób nieuleczalnie chorych.

Dlatego dziś, 12.10. 2017 r., w ramach inauguracji akcji, gościliśmy w naszym przedszkolu księdza Pawła Śmierzchalskiego MIC - dyrektora Ośrodka Hospicjum Domowe Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Zgromadzenia Księży Marianów. Dzieci z najstarszej grupy "Rybki" przygotowały przedstawienie pt. "Dobre wychowanie wierszem" na podstawie tekstów B. Piergi. Celem było przedstawienie młodszym kolegom, dlaczego "czarodziejskie słowa" są tak ważne w naszym życiu, sprawiają "cuda". Dzięki zaangażowaniu "Małych Wolontariuszy" wzrasta w naszej społeczności przedszkolnej świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym. Następnie w pięknych słowach ks. Paweł opowiedział nam o pracy w hospicjum, pokazał nam zdjęcia podopiecznych, którzy korzystają z każdego danego im dnia. Zwieńczeniem tego cudownego spotkania było wspólne zasadzenie cebulek żonkili na "Polach Nadziei" przy naszej "Ścieżce zmysłowej". POLA NADZIEI- TO RADOŚĆ POMAGANIA.

Tekst i zdjęcia Joanna Zając