Pola Nadziei w Przedszkolu Miejskim nr 12 im. Króla Maciusia w Legionowie w dniu 17 października 2017 r.

17 października 2017 r. w Przedszkolu Miejskim nr 12 im. Króla Maciusia w Legionowie odbyły się „Pola Nadziei". Uroczystość ta wpisała się na stałe w nasz przedszkolny kalendarz. Głównym celem „Pól Nadziei" jest propagowanie w społeczeństwie postaw altruistycznych, otwartych na cierpiącego człowieka, zachęcenie dzieci i młodzieży do praktycznego zaangażowania się w pomoc dla ludzi cierpiących. Poprzez tą akcję Ośrodek Hospicjum Domowe pozyskuje środki finansowe potrzebne na bieżące funkcjonowanie. Hospicjum pomaga nieuleczalnie chorym, głównie na nowotwory, jak również organizuje wypoczynek dzieciom osieroconym.


Międzynarodowym symbolem „Pól Nadziei" są żonkile, które mają nam przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Wiosną, kiedy żonkile kwitną, odbywa się akcja, której celem jest pozyskiwanie dodatkowych funduszy na rzecz hospicjum.

Na tegorocznych „Polach Nadziei" gościł u nas ks. Paweł Śmierzchalski MIC, dyrektor Ośrodka Hospicjum Domowe NZOZ Zgromadzenia Księży Marianów.
W tematykę „Pól Nadziei" wprowadziła nas Pani Grażyna Chojnowska, dyrektor przedszkola oraz Panie: Monika Wądołowska i Agnieszka Mamczak. Wybrane grupy przedszkolne specjalnie na tą okazję przygotowały jesienne występy dla pozostałych przedszkolaków. Po części artystycznej goście wraz z dziećmi zasadzili „Pola Nadziei" na terenie naszego przedszkolnego ogrodu.

źródło tekstu i zdjęć: http://www.pm12.legionowo.pl/

 

Udostępnij
BACK_TO_TOP_OF_PAGE