Aleksandra Sokołowska

Więcej...

25 września 2017 zmarła nasza hospicyjna koleżanka i wolontariuszka-lekarka, Aleksandra Sokołowska. Ukończyła Akademie Medyczną w Warszawie, uzyskała specjalizację w dziedzinie chorób zakaźnych. Ordynator w Szpitalu Chorób Zakaźnych w Ciechanowie, od wielu lat związana z warszawską Pragą i Diecezjalnym Sanktuarium Chorych pw. Matki Bożej z Lourdes. Lekarz-wolontariusz w Ośrodku Hospicjum Domowe NZOZ Zgromadzenia Księży Marianów w latach 1999-2002. Lekarz, który zawsze miał czas dla
potrzebujących pomocy.


Wieczny odpoczynek racz dać Jej Panie!

Barbara Dzierżanowska

Więcej...

26 września 2017 r. we wtorek, w wieku 75 lat zmarła Barbara Dzierżanowska, nasza koleżanka i lekarka z zespołu hospicyjnego OHD.

Pogrzeb śp. Basi odbędzie się w poniedziałek, 2 października 2017 r. o godz. 11.45. Msza święta w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie przy ul. Floriańskiej 3 w sąsiedztwie Szpitala Praskiego.

Wieczny odpoczynek racz dać Jej Panie!

Więcej...

Świadectwo naszej wolontariuszki Ewy Sierpińskiej

Więcej...

Od półtora roku jestem wolontariuszką w Ośrodku Hospicjum Domowe przy ul. Tykocińskiej w Warszawie. Do podjęcia decyzji o wstąpieniu w poczet wolontariuszy zadecydowało moje osobiste doświadczenie związane z chorobą nowotworową bliskiej mi osoby.

Więcej...

Spotkanie wolontariuszy OHD w środę 7 grudnia 2016 r.

Więcej...

Drodzy Wolontariusze OHD, serdecznie zapraszamy Was w środę, 7 grudnia 2016 r. o godzinie 17.00 w imieniu ks. Pawła Śmierzchalskiego MIC na tradycyjne środowe spotkanie Wolontariuszy do siedziby OHD przy ul. Tykocińskiej.

Wyjazd do Mariańskiego Porzecza zamiast środowego spotkania wolontariuszy OHD

Więcej...

Uwaga! W najbliższą sobotę 10 września 2016 r. planowane jest wyjazdowe spotkanie do Mariańskiego Porzecza zamiast tradycyjnego środowego spotkania wolontariuszy 7 września 2016 r. w OHD.

Więcej...

Zmiana na stanowisku kierownika medycznego OHD

Więcej...

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego nastąpiła zmiana na stanowisku kierownika medycznego naszego hospicjum. Panią dr Joannę Cynke-Kowalczyk zastąpił dr Tomasz Dzierżanowski.

Więcej...

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci naszej wolontariuszki Doroty Krzyżewskiej - Dziurzyńskiej

Więcej...

„..można odejść na zawsze by stale być blisko...”
ks. Jan Twardowski

Więcej...

Pielęgniarki środowiskowe z wizytą w OHD - 28 czerwca 2016

Więcej...

28 CZERWCA 2016 w siedzibie OHD przy ul. Tykocińskiej 27/35 gościliśmy pielęgniarki środowiskowe z województwa mazowieckiego, które wysłuchały wykładu ks. Pawła Śmierzchalskiego MIC, dyrektora OHD i Danuty Cerbst,
Naczelnej Pielęgniarki OHD o duchowości pielęgniarki i dylematach etycznych wynikających z zawodu.

Hospicyjny Dzień Skupienia dla pracowników i wolontariuszy OHD - Góra Kalwaria 22 czerwca 2016

Więcej...

W dniu 22czerwca 2016 roku w Górze Kalwarii odbył się Hospicyjny Dzień Skupienia dla pracowników i wolontariuszy OHD. Piękny formacyjny czas zapoczątkowaliśmy wizytą w Muzeum Św. Ojca Stanisława Papczyńskiego, gdzie przed rozpoczęciem zwiedzania wystawy związanej z założycielem Zgromadzenia Księży Marianów mieliśmy okazję obejrzeć film przedstawiający Jego wyjątkową historię życia i drogę do świętości. Muzeum działa od ubiegłego roku, tutaj więcej informacji na ten temat: http://www.zyciezakonne.pl/gora-kalwaria-marianki-otwarto-muzeum-bl-o-stanislawa-papczynskiego-55548/

Więcej...

Gala z okazji 25 lecia Samorządu Zawodowego oraz Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej - 20 czerwca 2016

Więcej...

Więcej...Więcej...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 20 czerwca 2016 roku w Warszawie w hotelu GROMADA odbędzie się uroczysta Gala z okazji 25 lecia Samorządu Zawodowego oraz Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej. Podczas Gali zostaną wręczone wyróżnionym pielęgniarkom odznaczenia i nagrody. Miło nam jest poinformować, że w tym roku ks. Paweł Śmierzchalski MIC - dyrektor OHD wyróżnił 3 pielęgniarki hospicyjne, które otrzymają od Niego nagrodę podczas tej gali. Wyróżnione pielęgniarki to: Irena Gałecka, Anna Miłkowska, Elżbieta Sobiesiak. Wyróżnionym gratulujemy, a wszystkim naszym pielęgniarkom i pielęgniarzom hospicyjnym składamy najwyższe wyrazy uznania za Ich ofiarną pracę.

Więcej...

Msza święta za OHD w Kościele Matki Bożej Jerozolimskiej przy ul. Łazienkowskiej - 12 czerwca 2016

12 CZERWCA 2016 w niedzielę o godz. 11.00 wolontariusze-pielgrzymujący na jesieni 2015 śladami bł.ojca Stanisława od Jezusa i Maryi Papczyńskiego serdecznie zapraszają na dziękczynno-błagalną Mszę św. w intencji byłych i obecnych chorych, ich rodzin, dzieci osieroconych, pracowników, wolontariuszy, dobrodziejów OHD za wstawiennictwem św. ojca Stanisława od Jezusa i Maryi Papczyńskiego.
Msza św. zostanie odprawiona w kościele Matki Bożej Jerozolimskiej przy ul. Łazienkowskiej 14 w Warszawie.
Do wspólnej modlitwy zapraszają wolontariusze.

 

I Forum Młodzieżowe w Zielonce - 5 kwietnia 2016

Więcej...

W dniu 05.04.2016 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce odbył się autorski koncert o tematyce profilaktyki uzależnień narkotykowych w wykonaniu zespołu Full Power Spirit. Organizatorem spotkania był ks. Paweł Śmierzchalski MIC – Dyrektor Ośrodka Hospicjum Domowe Zgromadzenia Księży Marianów. Ks. Kapelan mówił o chorych na HIV-AIDS oraz ich etapach dojrzewania do Nieba.

 

Spotkanie było adresowane do młodzieży zagrożonej problemem narkomanii i w swym założeniu było działaniem zmierzającym do zapobiegania spożywaniu substancji psychoaktywnych.

Więcej...

"Rozmowa Radia Warszawa" z udziałem ks. Pawła Śmierzchalskiego MIC i Magdaleny Bińczak - 21 marca 2016

Więcej...

Udostępniamy plik w formacie .wav z audycją wyemitowaną w Radio Warszawa 106,2 FM w dniu 21 marca o godz. 9.30. "Rozmowa Radia Warszawa" Ewy Pietrzak z udziałem dyrektora OHD ks. Pawła Śmierzchalskiego MIC i koordynatorki wolontariatu Magdaleny Bińczak o wolontariacie hospicyjnym. Rozmówcy gorąco zachęcali do udziału w Kursie dla kandydatów na wolontariuszy hospicyjnych, który rozpoczyna się już w ten weekend, 9-10 kwietnia 2016.

 

Więcej...

Audycja radiowa "W dobrych zawodach" z udziałem ks. Pawła Śmierzchalskiego MIC i Magdaleny Bińczak - 2 kwietnia 2016

Więcej...

Zapraszamy do odsłuchania nadanej w dniu 2 kwietnia 2016 w godzinach porannych w Programie 4 Polskiego Radia audycji Sylwii Sułkowskiej "W dobrych zawodach" z udziałem ks. Pawła Śmierzchalskiego MIC, dyrektora Ośrodka Hospicjum Domowe i Magdaleny Bińczak, koordynatorki wolontariatu w naszym hospicjum.

 

http://www.polskieradio.pl/10/490/Artykul/1602051,W-Dobrych-Zawodach-02042016-0700

O towarzyszeniu osobom terminalnie chorym - rozmowa w Radiu Warszawa - 11 lutego 2016

Więcej...

 

Do odsłuchania. W dniu 11.02.2016 r.  odbyła się rozmowa w Radiu Warszawa, w której udział wzięli dyrektor Ośrodka Hospicjum Domowe, ks. Paweł Śmierzchalski MIC, Magdalena Bińczak, dr Marta Klimek-Lewandowska. Rozmawiano o towarzyszeniu osobom terminalnie chorym w hospicjum domowym.

 

http://radiowarszawa.com.pl/nasze-audycje/rozmowa-na-co-dzien/

Uroczystości ku czci patronki kościoła Matki Bożej z Lourdes - 11 lutego 2016

Więcej...

11 LUTEGO 2016, w czwartek, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes przypada Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku. W tym roku obchodzony był już po raz dwudziesty czwarty.
Parafialne uroczystości ku czci patronki kościoła Matki Bożej z Lourdes połączone z XXIV Światowym Dniem Chorego rozpoczęły się przy ul. Wileńskiej 69 sumą odpustową o godz. 11.00, której przewodniczył ks. bp Marek Solarczyk. O godz. 20.00 odbyło się nabożeństwo lourdzkie, połączone z modlitwą o uzdrowienie wraz z procesją ze światłami.

Więcej...

BACK_TO_TOP_OF_PAGE