Spływ kajakowy - Joniec 29 sierpnia 2015

W sobotę, 29 sierpnia 2015 z przystani w Jońcu nad Wkrą, oddalonego o ok. 60 km od Warszawy, wyruszyła reprezentacja wodniaków z OHD na spływ kajakowy w składzie: 6 Pracowników, 3 Wolontariuszy i 2 Sympatyków.

Organizatorka spływu Pani Izabela Włoch (pielęgniarka) poprosiła wszystkich chętnych do udziału w spływie o przyjazd o godz. 10.00 do wypożyczalni kajaków w Jońcu. Tamże uczestnicy dobrali się w dwójki i po wspólnych uzgodnieniach, każda para wybrała odpowiedni dla siebie kajak i osprzęt.

Hospicyjni kajakarze mieli do wyboru dwie trasy: dłuższą i krótszą. Dłuższa z miejscowości Bolęcin do Jońca liczyła sobie ok 11 km, a czas spływu szacowany był na ok. 3-4 godziny. Krótszą 7 km trasą z miejscowości Sobieski do Jońca można spłynąć w ok. 2 godz.

Na jaką trasę zdecydowali się nasi kajakarze, być może dowiemy się od nich samych, jeżeli zechcą się podzielić wrażeniami.

Jak wnosimy z załączonych zdjęć aura dopisała, woda również była przyjazna.

Ok godz. 15 przystąpiono do wspólnego grillowania i świętowania z wykorzystaniem przywiezionych przez uczestników artykułów spożywczych, które na czas spływu zostały przechowane w lodówce gościnnego domu. Właściciele lodówki i domu od lat są zaprzyjaźnieni z OHD.

W tym miejscu bardzo dziękujemy organizatorce spływu Pani Izabeli Włoch, Państwu Gospodarzom za udzieloną serdeczną gościnę w domu i ogrodzie (piknik). Gratulujemy hospicyjnym Kajakarzom wykazanej tężyzny fizycznej.

Źródło informacji: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.974552375955053.1073741877.317084161701881&type=3