Spotkania wolontariuszy w OHD - 7 i 9 września 2015

ks. Andrzej MIC, 20 letni staż wolontariacki

Fotorelacja ze spotkania z wolontariuszami 7 i 9 września 2015.
Dwa spotkania wolontariuszy: w poniedziałek 7 września 2015 miało być z grillem, ale pogoda była kiepska więc było przy stole. 9 września 2015 było sporo osób. Jak zawsze omówienie chorych oraz zaangażowań. Poza dzieleniem się wrażeniami z dyżurów w Ośrodku oraz wzruszającymi świadectwami pracy u chorych wolontariusze opowiadali o wielu innych aktywnościach. Prace w ogródku, naprawa i porządkowanie sprzętu, zamawianie książek, zapraszanie osieroconych rodzin na mszę św., uczenie dzieci osieroconych języka angielskiego, porządkowanie kwitów wypożyczonego sprzętu, wzajemne wspieranie się w trudach, praca z dziećmi osieroconymi, zawożenie do rodzin osieroconych przyborów szkolnych, zawożenie stabilnych chorych do Fundacji "Jestem" na ciekawe spotkania, zorganizowanie zbiórki przyborów szkolnych oraz słodyczy, uczenie nowych wolontariuszy dyżurowania w Ośrodku, pomoc w pracach biurowych, wspieranie informacjami, zdjęciami, opisami wydarzeń hospicyjnych administratorów Facebooka i strony www...

Gdzie jest takie bogactwo pracy i inwencji?

Teraz przygotowujemy salę na szkolenia. Najbliższe jest we wtorek, 22 września 2015 dla młodzieży - zapisanych jest już 71 osób. Dwie wolontariuszki zgłosiły się do pomocy w szkoleniu.
Na szkolenie, 26-27 września 2015 dla dorosłych kandydatów na wolontariuszy jest już 36 osób, a będą jeszcze zgłoszenia z innych hospicjów.

(Źródło informacji: https://www.facebook.com/OsrodekHospicjumDomowe)