Wyjazd do Mariańskiego Porzecza zamiast środowego spotkania wolontariuszy OHD

b_200_200_16777215_00_images_banners_Logo_OHD.jpg

Uwaga! W najbliższą sobotę 10 września 2016 r. planowane jest wyjazdowe spotkanie do Mariańskiego Porzecza zamiast tradycyjnego środowego spotkania wolontariuszy 7 września 2016 r. w OHD.

 

Wyjazd planowany jest samochodami prywatnymi.

Lista do zapisów będzie także wywieszona na tablicy ogłoszeń w siedzibie OHD przy ul. Tykocińskiej 27/35.
Prowiant zabieramy ze sobą z myślą o wspólnym, pielgrzymkowo-piknikowym stole.
Osoby z samochodami i bez samochodów, które chciałyby uczestniczyć w tym spotkaniu proszone są o zgłaszanie się do koordynatorki wolontariatu OHD Magdy Bińczak, tel. 605-066-323, <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.>

Przesyłajcie dalej info tym wolontariuszom OHD, którzy jeszcze nie wiedzą o wolontariacko-piknikowym spotkaniu w Mariańskim Porzeczu, gdzie w drewnianym kościele znajduje się Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej. W lewym ołtarzu bocznym znajduje się obraz Matki Bożej przywieziony do kościoła przez św. ojca Stanisława od Jezusa i Maryi Papczyńskiego z jego domu rodzinnego w Podegrodziu koło Starego Sącza.

Według tradycji założyciel Zgromadzenia Księży Marianów urodził się w pokoju, gdzie wisiał ten obraz.
Obraz do dzisiaj otaczany jest szczególną czcią przez wiernych.

Obecny, drewniany kościół parafialny w kształcie bazylikowym, zbudowany został w 1776 r. po pożarze, który miał miejsce kilka lat wcześniej. Kościół został ozdobiony piękną iluzjonistyczną polichromią, której projektantem był o. Jan Niezabitowski MIC, mariański malarz (zm. 1804). Z czasem miejsce, w którym wybudowano ten nowy drewniany kościół nazwano Mariańskim Porzeczem. Natomiast parafia istniejąca od roku 1801 zatrzymała pierwotną nazwę, Goźlin.

Udostępnij
BACK_TO_TOP_OF_PAGE