Spotkanie opłatkowe Ruchu Hospicyjnego - 10 stycznia 2015

Kościół św. Zygmunta, Warszawa10.01.2015 r. na zaproszenie Ks. Dyrektora Władysława Dudy wraz z Archidiecezjalnym Zespołem Domowej Opieki Paliatywnej oraz Zarządem Forum Hospicjów Polskich odbędzie się tradycyjne Spotkanie Opłatkowe Ruchu Hospicyjnego, którego gościem honorowym będzie Jego Eminencja Ks. Kardynał Kazimierz Nycz Metropolita Archidiecezji Warszawskiej.

PROGRAM:
godz. 11.00 Msza Św. sprawowana przez Ks.Kardynała Kazimierza Nycza wraz z kapelanami hospicyjnymi
godz. 12.00 Składanie Życzeń i Kolędowanie
godz. 13.00 Posiłek

MIEJSCE: Kościół św. Zygmunta, pl. Konfederacji 55, Warszawa

"Tak trudno nam się teraz razem spotkać w większym gronie. Mamy różne kłopoty i obowiązki. Jednakże pokonajmy wszelkie przeszkody i postarajmy się spotkać w Warszawie, aby łamiąc się opłatkiem przekazać sobie nawzajem słowa pełne nadziei, pozwalające trwać w realizacji idei hospicyjnej".

W spotkaniu uczestniczyć będą przedstawiciele z każdego zespołu pochylającego się nad Tymi co odchodzą przed nami, członkowie założyciele każdego hospicjum, którzy wdrażali zasady całościowej opieki, księża kapelani, wolontariusze i pracownicy hospicjów, którzy do końca ubiegłego roku zgłosili w nim swój udział.

U progu Nowego Roku złączmy się razem, abyśmy poczuli jak mówiła Matka Teresa, że „rośnie olbrzymia siła, której źródłem jest stałe dzielenie się ludzi wszystkim ze sobą, wspólną modlitwą, wspólnym cierpieniem, wspólną pracą”.

Żródło: www.forumhospicjum.pl/