Relacja ze spotkania opłatkowego w OHD 19 grudnia 2016 r.

b_200_200_16777215_00_images_inne-wydarzenia_2016_Spotkanie_oplatkowe_2.jpg

19 grudnia 2016 r., w poniedziałek o godz. 17.00 pracownicy i wolontariusze świętowali hospicyjną wigilię w dolnej sali naszego Ośrodka Hospicjum Domowe przy ul. Tykocińskiej.

Spotkanie rozpoczęła Mszą św. sprawowana w intencji całego zespołu przez ks. Pawła Śmierzchalskiego MIC w koncelebrze z ks. Ludwikiem Meyerholzem MIC. Homilie wygłosił proboszcz mariańskiej parafii Matki Bożej z Lourdes, ks. Stanisław Kosiorowski MIC, który równocześnie pełni funkcję przełożonego Domu Zakonnego i kustosza Diecezjalnego Sanktuarium Chorych przy ul. Wileńskiej 69. Przez ponad godzinę uczestnicy spotkania dzielili się ze sobą opłatkiem i składali sobie życzenia. Było dużo wzruszeń, radości, uśmiechów. Podczas tego spotkania opłatkowego szczególnie została uhonorowana Basia Kierska za jej długoletnią pracę na rzecz OHD . W imieniu całego zespołu hospicyjnego pracowniczo-wolontariackiego pożegnalny bukiet kwiatów, życzenia, podziękowania i pamiątkowy upominek wręczyła Danusia Cerbst, Marta Lewandowska-Klimek. Staraniem wszystkich uczestników spotkania na wigilijnym hospicyjnym stole na pewno było ponad 12 przepysznych tradycyjnych świątecznych dań. Dzięki specjalnie wydrukowanym na ten wieczór śpiewników z tekstami kolęd śpiewaliśmy i te mniej znane zwrotki najstarszych polskich kolęd i pastorałek. W kolędowaniu wsparli nas także najmłodsi stażem wolontariusze OHD, którzy przygotowali mini-koncert na gitarę i instrument klawiszowy.

Krótką fotorelację ze spotkania można obejrzeć na naszym facebooku tutaj.