Świadectwo naszej wolontariuszki Ernestyny Pałaszewskiej

Więcej...

Nazywam się Ernestyna Pałaszewska. Od półtora roku jestem wolontariuszką w Ośrodku Hospicjum Domowe przy ul. Tykocińskiej w Warszawie.
Dołączyłam do wolontariatu, ponieważ wcześniej opiekowałam się moją babcią, podczas jej choroby nowotworowej. To osobiste doświadczenie spowodowało chęć niesienia pomocy innym.

Więcej...

Świadectwo naszego wolontariusza Roberta Dziedzica

Więcej...

Od ponad roku jestem wolontariuszem w Ośrodku Hospicjum Domowe przy ul. Tykocińskiej na warszawskiej Pradze, które jest prowadzone przez Zgromadzenie Księży Marianów.
Podczas narodzin miałem przetaczaną krew. Po wielu latach od tamtego czasu pomyślałem sobie, że jeśli ktoś oddał krew, abym ja mógł żyć, więc dlaczego nie mógłbym zrobić tego samego dla drugiego człowieka i tak się stało.

Więcej...

Świadectwo Doroty Struglik

Więcej...

Szczęść Boże, Ks. Andrzeju, dziękuję za ładne kazanie, które bardzo pomogło mojej Mamie.

Dziękuję też za spotkanie. Dziękuję, że Ksiądz uświadomił mi, że Bóg szanuje wolę każdego człowieka.
Sanktuarium Św. Antoniego w Radecznicy (obietnica uzdrowienia dla każdego) modliło się za mojego Tatę i za Panią Władysławę (która miała objawienia na Siekierkach). Tata nie chciał żyć i Bóg uszanował jego wolę. Pani Władysława jest natomiast w dużo lepszej kondycji, niż przed rokiem.

Czytając świadectwa na stronie hospicjum - przyszła mi na myśl Koronka za Konających, prowadzona przez Sanktuarium w Łagiewnikach.

Wspominał też Ksiądz o chlebie domowej roboty.
Przesyłam przepis na chleb, który można upiec w piekarniku, udaje się zawsze, proporcja wystarcza na 3 keksówki.
Piszę o tym, dlatego również, że czytałam, że kiedyś był taki zwyczaj w zakonach (np. u Nazaretanek), że w piątki rozdawano chleb ubogim.


Chleb pszenno-żytni

(od p. Andrzeja, 17 lipca 2009 r.)

Zakwas

Składniki: 1 szklanka mąki żytniej (720) i 1 szklanka wody.

Wykonanie zakwasu: pół szklanki mąki i pół szklanki wody wymieszać i odstawić na 2 dni. Potem dodać 0,5 szklanki mąki i 0,5 szklanki wody i wymieszać i odstawić na kolejne 2 dni. Potem taki dojrzały zakwas użyć do zrobienia ciasta chlebowego.

Ciasto chlebowe

Składniki: 1 kg mąki pszennej, 0,5 kg mąki żytniej (720), 1 szklanka otrąb pszennych, 1 szklanka płatków owsianych górskich, 2 szklanki siemienia lnianego; 6 szklanek wody, 5 łyżeczek soli.

Wykonanie: Wieczorem (ja zwykle robię to ok. godz. 17-18), zakwas, wodę i wszystkie składniki dobrze wymieszać, nałożyć do 3 foremek – keksówek, uprzednio nasmarowanych margaryną. Ciasto wkładać do 1/3 wysokości. Zostawić na noc do wyrośnięcia, ja wkładam foremki do piekarnika, aby nie było wahań temperatur.

Następnego dnia rano, 4 łyżki wyrośniętego ciasta odłożyć do słoja do lodówki na następny raz.

Piec w temperaturze 250 stopni Celsjusza przez 15 minut, potem w 210 st. C, przez 60 minut.Ostudzić.

Świadectwo mamy Macieja z 2012 i 2013 r.

Więcej...

Drogi Ojcze Andrzeju!

 

Dziękujemy za Ojca wizytę w naszym domu po śmierci naszego ukochanego syna Macieja, za czas jaki Ojciec nam poświęcił, za rozmowę.

 

Czas biegnie szybko nie zważając na nasze uczucia, emocje… Chociaż dla nas czas się zatrzymał 1.08.2012 roku, w dniu śmierci Maćka. Maciej towarzyszy nam w codzienności naszego życia, jest w naszych myślach, dążeniach.

 

Bo tak wygląda nasz dzień, każdy dzień z małymi wyjątkami, że od rana jesteśmy pochłonięci życiem, które upomina się o swoje prawa, wymusza różne zachowania i realizację tylu zdarzeń, natomiast wieczorem w gronie rodziny rozmawiamy o Maćku, o tym, że go nam brakuje, jakim był wspaniałym, dzielnym  człowiekiem, jakim jest w naszej pamięci. Czasami zaszywamy się w ciszę, potrzebujemy samotności, modlimy się za Maćka i do Maćka…

Więcej...

Świadectwo mamy zmarłej młodej pacjentki

Więcej...

Śp. Justyna lat 22 zadziwiła wielu z nas swoja dojrzałością. Dziękujemy mamie, że zechciała się podzielić tym najpiękniejszym darem, swoja córką widząc, że ten dar ma znaczenie dla wielu innych osób.

Więcej...

BACK_TO_TOP_OF_PAGE