Szkolenie dla kandydatów na wolontariuszy wiosna 2019 - relacja cz. 3

Sobota, 06 KWIETNIA 2019 była ostatnim dniem szkolenia dla pełnoletnich kandydatów na wolontariuszy hospicyjnych. Podczas zajęć uczestnicy zapoznali się ze sprzętem, jakie hospicjum wypożycza bezpłatnie swoim pacjentom. Nasi Kursanci poznali działanie m.in. koncentratora tlenu, nebulizatora i pomny infuzyjnej. Zdobyli również praktyczną wiedzę na temat pielęgnacji pacjenta leżącego, którą dzieliła się Ewa Głodowska, nasza pielęgniarka i jednocześnie koordynatorka pielęgniarek w OHD. Uczestnicy szkolenia zobaczyli, jak można umyć głowę pacjenta leżącego w łóżku, zmienić pościel z leżącym chorym, wymienić pampersy, pomóc przy toalecie, zmianie pozycji ciała.


Szkolenie zakończyło się rozdaniem certyfikatów.

Wszystkim uczestnikom i wykładowcom bardzo dziękujemy za wspólny, bardzo intensywny, czas szkolenia.

Wolontariuszom życzymy zapału do nowych wyzwań, radości ze spotkań z ludźmi, którym pomagacie i poczucia, że warto to robić. Niech wolontariat będzie źródłem Waszej wewnętrznej satysfakcji, a wdzięczność i uśmiech tych, którym poświęcacie swój czas, niech motywuje Was do działania.


Tekst i zdjęcia: Renia Górska, Koordynatorka Wolontariatu i Akcji Promocyjnych
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

b_200_200_16777215_00_images_inne-wydarzenia_2019_szkolenie-dla-kandydatow_Certyfikat-_szkolenie-dla-wolontariuszy-2019-04.jpg

Udostępnij
BACK_TO_TOP_OF_PAGE