Kolonie letnie w Bystrzycy nad Jeziorem Popielewskiem - 25-31 lipca 2015

W dniach 25-31 lipca 2015 dzieci z rodzin osieroconych naszego Ośrodka Hospicjum Domowe przebywały na koloniach w Bystrzycy nad Jeziorem Popielewskim, niedaleko Trzemeszna, na pięknym Pojezierzu Gnieźnieńskim, w sercu Szlaku Piastowskiego – trasy turystycznej nawiązującej do początków państwa polskiego. Punktem zakwaterowania było Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe „Magnolia”, z bogatym i interesującym zapleczem, gdzie można było korzystać z rowerów wodnych, kajaków, łodzi wiosłowej, motorówki, jazdy konnej, ogniska z pieczeniem kiełbasek i dyskoteki.

 

Program kolonii był bardzo bogaty. Dzieci uczestniczyły w wycieczkach, w pełni korzystały z wypoczynku nad jeziorem. Koloniści zwiedzili m.in. Gniezno, w tym tamtejszą katedrę, gdzie brali udział w wydarzeniu edukacyjnym pt. Koronacja Królewska. Poznali także Park Dinozaurów w Rogalinie, Żnin, Wenecję, Biskupin i tamtejsze Muzeum Archeologiczne, Strzelno i wiele innych atrakcyjnych miasteczek "po sąsiedzku" wokół Bystrzycy. W Strzelnie miało miejsce nieoczekiwane spotkanie z Arcybiskupem Stanisławem Gądeckim, Metropolitą Poznańskim.

 

Malownicza okolica i kontakt z przyrodą sprzyjały wypoczynkowi. To im zawdzięczamy wiele niezapomnianych i wzruszających chwil. Wycieczki statkiem, kajakiem, rowerkiem wodnym oraz zabawy na kąpielisku należały do największych atrakcji. Czas spędzony na koloniach był czasem wypoczynku i relaksu. Był to również czas przyjaźni, wzruszeń, przytulania i wzajemnej niezastąpionej obecności drugiego człowieka. Atmosfera panująca na koloniach przypominała atmosferę domu rodzinnego, w którym wszyscy są kochani, akceptowani i rozumiani. Rozstanie nie należało do łatwych, ale obietnica kolejnego spotkania i wspólnych wyjazdów złagodziła smutek pożegnania. Trzeba było wrócić do swoich codziennych spraw, trudów i obowiązków. Jednak dzięki temu doświadczeniu wspólnie przeżytego czasu wszyscy jesteśmy bogatsi o radość i zrozumienie, którymi się wówczas wzajemnie obdarowywaliśmy. Mamy nadzieję, że każdego dnia od nowa będziemy podejmować starania o ich rozwój w nas samych i przekazywanie ich innym bliźnim w domu, w szkole, w pracy.

 

DZIĘKUJEMY wszystkim OSOBOM, dzięki których hojności tegoroczny wyjazd kolonijny był możliwy.

 

Udostępnij
BACK_TO_TOP_OF_PAGE