Pożegnanie lata na Białołęce - 5 września 2015

Pożegnania lata nadszedł czas... 5 września w pięknym otoczeniu przyrody dzieci osierocone z Ośrodka Hospicjum Domowe spotkały się na wspólnym świętowaniu zakończenia cudownego okresu wakacji. Spotkanie odbyło się u jednej z naszych zaprzyjaźnionych osób, wspaniałej Julity, która wraz ze swoimi dziećmi udostępniła nam nie tylko swój dom, ale również piękną działkę i okoliczny las.

Dzieci szczęśliwe ze wspólnego spotkania organizowały sobie wspaniałe zabawy i prowadziły długie rozmowy. Wspomnieniom wakacyjnym, rozmowie o nadchodzącym roku szkolnym nie było końca. Wszyscy czuliśmy się jak w jednej wspaniałej i kochającej się rodzinie. Rodzice mieli czas na rozmowę o rzeczach radosnych i o tych trochę mniej ..., o pięknie wspólnoty w hospicjum. Kiedy brzuszki były troszkę burczące mamy przygotowały wiele pyszności z grilla oraz słodkości, które zawsze cieszą się wielkim powodzeniem wśród dzieci i nie tylko....

Jedną z największych atrakcji były konie hodowane przez Julitę. Można było się przejechać konno. A kiedy konikowi znudziło się chodzenie w kółko, to przejażdżka bryczką w głąb lasu stała się prawdziwym hitem naszego pożegnania lata. Pewnie konik musiał długo odpoczywać.

Te chwile dały nam siły na nadchodzący czas. Czas trudów szkolnych, jesiennej słoty i tęsknoty za wakacjami. Ale nasze serca pozostały pełne radości wspólnych spotkań i nadziei na następne. Prawdziwe i szczere uściski i te łzy, że trzeba kończyć wspólne biesiadowanie.... ale będziemy się spotykać, a następne wakacje przecież już tylko za 10 miesięcy