O zimowisku w Trzcielu - 30 stycznia-6 lutego 2016

Z początkiem ferii zimowych grupa dzieci osieroconych wraz z rodzicami, opiekunami i dyrektorem OHD, ks. Pawłem Śmierzchalskim wyjechała w sobotę 30.01.2016 do miasteczka Trzciel. Przez tydzień, do soboty 06.02.2016 będą poznawać uroki ziemi lubuskiej i główne atrakcje turystyczne miasteczek sąsiadujących z Trzcielem.
Dzięki naszym fotoreporterom obecnym na zimowiskach zapraszamy do wirtualnego poznawania miejsc oglądanych w realu przez naszych "zimowiczów".
Dziękujemy też wszystkim, którzy przyczynili się swoim wsparciem, także finansowym do tego wyjazdu.

 

Codzienne relacje z zimowiska w TRZCIELU

30.01. 2016, sobota, pierwszy dzień zimowiska w Trzcielu dzieci wraz z opiekunami spędzili na spacerze dookoła jeziora. Po drodze mogli też dotknąć "witek" wierzbowych zebranych w wiązki używanych do wyrobu wiklinowych przedmiotów codziennego użytku, a także służących jako faszyna do umacniania brzegów małych rzek. Odwiedzili także cmentarz żydowski z częściowo już tylko zachowanymi płytami nagrobnymi.

31.01.2016, niedziela, dzień drugi, wśród atrakcji basen, kręgle i spacer po Międzyrzeczu

1.02.2016, poniedziałek, dzień trzeci. "Zimowicze" zwiedzili Miedzynarodowy Rejon Umocniony, kościół cystersów i największą w Polsce kolekcję portretu trumiennego licząca w sumie 38 wizerunków, 18 tablic inskrypcyjnych oraz 160 tablic herbowych w Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego wMiędzyrzeczu

• Międzyrzecki Rejon Umocniony (Die Festungsfront Oder-Warthe-Bogen, lub Festung im Oder-Warthe-Bogen, popularnie zwany Ostwall) to potężny system poniemieckich fortyfikacji, powstały w latach 30. XX w. na pograniczu niemiecko – polskim. Położony jest w łuku Odry i Warty oraz rozciąga na odcinku ok. 100 km. Najważniejszym elementem fortyfikacji jest system podziemnych tuneli wybudowanych w okolicach Międzyrzecza, o łącznej długości przekraczającej 30 km. Podziemia stanowią element Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie, przy którym zorganizowana jest całoroczna trasa turystyczna.

2.02.2016, wtorek, dzień czwarty. Atrakcją dnia było nie tylko zwiedzanie Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach, ale również własnoręczne próby w pleceniu wikliny, trzymaniu młota kowalskiego, ...

3.02.2016, środa, piąty dzień upłynął w Wolsztynie na zwiedzniu muzealnych zbiorów Parowozowni i Muzeum dr Roberta Kocha, który jako lekarz powiatowy mieszkał i pracował tutaj. W jego byłym mieszkaniu zostało urządzone obecnie muzeum. Warto wiedzieć, że roku 1905 Robert Koch został laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny za badania nad gruźlicą.

4.02.2016 czwartek, dzień szósty zimowicze spędzają w Trzcielu na pieszej wyprawie do pobliskiego lasu.

5.02.2016 piątek, dzień siódmy wśród atrakcji wycieczki do Nadleśnictwa w Bolewicach I do Parku Rozrywki dla dzieci w Nowym Tomyślu

6.02.2016 sobota, dzień ósmy, uroczyste zakończenie zimowisk w Trzcielu i rozdanie nagród.

 

 

 

Udostępnij
BACK_TO_TOP_OF_PAGE