20 lat działalności Hospicjum Opatrzności Bożej Księży Orionistów w Wołominie

Hospicjum Opatrzności Bożej Księży Orionistów w Wołominie

W niedzielę 15 marca 2015 w kościele św. Józefa Robotnika w Wołominie przy ul. Piłsudskiego 44 o godz. 13:00 pod przewodnictwem ks. Abp Henryka Hosera SAC odbędzie się dziękczynna Msza św. z okazji zbliżającego się dwudziestolecia działalności wołomińskiego hospicjum.

Hospicjum Opatrzności Bożej Księży Orionistów w Wołominie rozpoczęło swoją posługę 18 marca 1995 roku. Działalność hospicjum skupia się na łagodzeniu dolegliwości i zaspokajaniu potrzeb nieuleczalnie chorych w terminalnej fazie choroby nowotworowej, bez względu na ich wyznanie i system wartości. Przyjmowani są tu chorzy z objawami niemożliwymi do złagodzenia w warunkach domowych. Pomoc uzyskują wszyscy, którzy nie mogą dłużej przebywać w oddziałach szpitalnych, w domach rodzinnych lub domach opieki ze względu na towarzyszące chorobie objawy. Wsparcie uzyskują także rodziny, które ze względu na trudne sytuacje życiowe potrzebują pomocy w opiece nad bliskimi w okresie przejściowym. Wołomińskim hospicjum kieruje ks. Dariusz Czupryński.

W tym kontekście należy wspomnieć także o Srebrnym Krzyżu Zasługi dla lekarki Mirosławy Padzik – Grzesińskiej za wieloletnią działalność na rzecz nieuleczalnie chorych w Hospicjum Opatrzności Bożej Księży Orionistów w Wołominie.  Wyróżniona jest jednym z pierwszych w Polsce specjalistów z zakresu medycyny paliatywnej. W ciągu 20 lat pracy sprawowała opiekę nad dziewięcioma tysiącami terminalnie chorych pacjentów, wspierała również ich rodziny, organizowała szkolenia dla personelu medycznego z zakresu medycyny paliatywnej. Jest zaangażowana w promowanie idei wolontariatu hospicyjnego, co roku uczestniczy w kampanii „Hospicjum to też życie”. Odznaczenie wręczy Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

05-200 WOŁOMIN, ul. Piłsudskiego 44
tel.:(+48) 22 787 26 66, 22 776 21 00