Kolędowanie z Fundacją JESTEM - 10 stycznia 2016

Tegoroczne kolędowanie Fundacji JESTEM związane było również ze świętowaniem czwartych urodzin ursynowskiej Fundacji Wspierania Osób Nieuleczalnie i Przewlekle Chorych "JESTEM", która powstała w 2012 r. Od samego początku swego istnienia w fundacyjnych zajęciach uczestniczą także samodzielnie poruszający się pacjenci Ośrodka Hospicjum Domowe. Podobnie jak w ubiegłych latach do gościnnego domu Państwa Nunu i Macieja Radziwiłłów do grona kolędników dołączyli w niedzielę 10 stycznia 2016 o godz. 17.00 nasi chorzy wraz z wolontariuszami i ks. Pawłem Śmierzchalskim MIC.

Wydarzeniem wieczoru był występ Chóru Archikatedry Warszawskiej pod dyrekcją Dariusza Zimnickiego. Chór przedstawił zarówno te bardzo popularne, jak i te mniej znane kolędy. Po koncercie goście zachęceni przez Marka Czetwertyńskiego wzięli udział w aukcji przedmiotów i dzieł sztuki specjalnie podarowanych na tę okazję przez wielu artystów. Można też było spróbować szczęścia w loterii. Każdy zakupiony los wygrywał. Wśród fantów był m.in. album z rysunkami i obrazami Krystyny Radziwiłł.

Ten wieczór zostanie zapamiętany także dzięki niezwykle żywiołowemu wykonaniu kolęd w wykonaniu dzieci i towarzyszących im wokalno-instrumentalnie dorosłych. Obecność specjalnie wydrukowanych śpiewników umożliwiła śpiewanie wielu mniej znanych zwrotek również tych bardzo sławnych i popularnych kolęd.
Fundacji JESTEM, gościnnym Gospodarzom wieczoru bardzo dziękujemy za zaproszenie na tegoroczne kolędowanie i odwzajemniamy się zaproszeniem na nasz hospicyjny koncert w kościele Matki Bożej z Lourdes przy ul. Wileńskiej 69 w Warszawie już w najbliższą sobotę, 16 stycznia 2016, o godzinie 16.00.